Září 2012

Noviny 2/1 Září

30. září 2012 v 10:14 | Franch |  Noviny
Noviny Stájí DV

číslo: 2
ročník: 1


Shetladi a Quater hledají rodiče/potomky

29. září 2012 v 16:19 | Franch |  Novinky
Ahoj tak už sem našla pár rodičů pro mé koníky ale prosím vás, všimla sem si že máte docela často Quater koně a shetlandy tak jestli by jste někdo nenabídl
Jméno koně: Tomík
Věk: 6 let
Hledáme: Matka, Otec, potomci
Plemeno: Shetlandský pony.
Popis koně: Je to učenlivý koník, spíše pro pokročilé jezdce. Skáče parkury a je s Franciskou zaregistrován v Anglickém pony clubu, to se jen tak nestává aby byl český kůň v anglickém ponyklubu. A pod touto zášitkou se může učastnit hodně soutěží a také šasto vyhrává. Je většího vzrustu takže na něm Franciska může jezdit v pohodě.
Jméno: Šrek
Věk: 6 let
Plemeno: Shetland
Hledáme: Matka, Otec
Popis koníka: Je to poník na kterém jezdí Sára. Je to spíše miláček neý nějaký poník na závody ale v fotosoutěžích je nejuspěšnější z našich stájí. A často se v nich objevuje. Mezi jeho největší uspěchy pro mě patří 3 místo v letní soutěží na CCAS
.
Jméno: Karamelka
Věk: 3 roky
Plemeno: Quater horse
Hledáme: Matka, Otec
Popis koně: Je to mladá kobylka, obsedá se ale rychle se učí a už na ní muže dokonce Franciska a Pat jezdit. Hodně rychle se učí, tedkon začneme kavalety. Zaměření bude westernový koník pro radost možná hobby závody a pak možná až nějaké pořádné.
Prosím jestli máte jakéhokoliv koníka tohoto plemene a splnuje podmínky tak prosím napište do komentářu. Moc bych to ocenila :-)

Kosamber

29. září 2012 v 16:18 | Franch
Jméno: Kosamber
Narození: 2.7.1998
Plemeno: Arabský plnokrevník
Pohlavý: Hřebec
Majitel: Michael Angelio
Potomci:
Cena: 50 Kč
Obchod: Je od Mazla
Značka: CM SM Breyer
Rok výroby: Neznámý
Poznámky: Je to kůň mistický. Který se sem tam objevý okolo něj se skrývá tajemství které je napsané Tady.

Beata

29. září 2012 v 16:15 | Franch
Jméno: Beata
Matka: Hledáme
Otec:Hledáme
Narození: 7.2. 2010
Plemeno: Holandský teplokrevník
Pohlavý: Kobyla
Majitel: Michael Angelio
Potomci:
Cena: 100 Kč
Obchod: Je od Mazla
Značka: CM SM Breyer
Rok výroby: neznámý
Poznámky: Je to stydlivá kobylka, je tu zatím jediná kobyla ve stájích stablemates a tak se nemá s kým spolčit. Nejvíce důvěřuje Gymymu, brala sem je oba najednou. Na Valencia si už moc nepamatuje, přitom jsou z jedné stáje.

STK ME Gymy

29. září 2012 v 16:12 | Franch
Jméno: STK ME Gymy
Matka: Hledáme
Otec: HLedáme
Narození: 28.3.2009
Plemeno: Paso-Fino
Pohlavý: Hřebec
Majitel: Michael Angelio
Potomci:
Cena: 100 Kč
Obchod: Je od Mazla
Značka: SM Breyer
Rok výroby: neznámý
Poznámky: Můj uplně první OF breyer Stablemates :-)
Je to ten Bílý
Se svou stájovou kamarádkou

Svatba PAT + FRANCISKA (25.9.2012)

29. září 2012 v 9:00 | Franch |  Dny ve stájích
Píšu vám trochu opožděný popis naší svatby!
Tak tedy:
Dne 25.září roku 2012 se Pat Tea a Franciska Kauflandová Tea oddali.

Nejprva jak se to stalo?
Franciska vlastní stáje DV. Pat sem přišel pracovat už od začátku se o ředitelku stájí zajímal. V unoru jí k narozeninám koupil koně (Riga), v květnu se zasnoubyli. Jejich vztah unesl i velkou hádku, kvůly Šibalce.

Před obřadem:

Ráno se začaly sjíždět hosti, moc jich ebylo jelikož Pat ani Franciska nemají moc dobré vztahy v rodině a nemají široké příbuzenstvo. Přijela Francisčina matka, její dvě sestry. Z PAtovy strany to byly jeho rodiče. Dále byly pozváni samosebou všichni ze stájí, Hana, Filip, Sára, Lenka, Květa. Hosté se sjížděly před hotelem Galatea, jelikož stáje ještě nejsou uvedeny v provoz a tudíž by tam nemohlo být tolika lidí.

Obřad:

Přichází jeden zaměstnanec hotelu a jednoho koně. Pat převezme otěže a vyleze na hřbet. Má na sobě černé kalhoty a sako s vázankou. Jeho koněm který ho ponese ke Kosmonoskému zámku se stala Janyfer. Měla zapletenou hřívu do mřížky a tu měla i na povrchu ohonu. Na sobě měla lesklé, černé anglické sedlo. Měla ho bez podsedlovky. Její uzda byla také leskle černá s ozdobným kováním na čelence. Hosté se naskládaly do dvou bílo červených vozů, které táhly Valkýrie s Vikyngem a Max a Bettynou. Každý z vozů řídil kočí. V zástupu jel a poslední pozici vozík také bílo rudé barvy, do něj si sedla Franciska se svou matkou. Tento vozík táhla Kravata a Rigo. Každý z vozů byl vyzdoben květinamy a kočí měly černé kalhoty a saka, stějně rudá jako semišové sedačky ve vozech. Zástup vyjel z bran hotelu a pokračoval po silnici dolů z kopce. Přejely křižovatku a pokračovaly po hlavní silnici asi 100 metrů a pak odbočily na nádvoří zámku. Nebyla to žádná dálka. Zámecké přednádvoří bylo vyzdobeno květinamy, byly to ruže rudé barvy. V zámku byla škola, ale síň pro svatby byla zachována. Svatebčané vyšly po červeném koberci a vešli do sálu. Posedaly si na židle které byly přichystány ve dvou řadách. Pat čeká u oltáře a pak se ozve svatební famfára. Do dveří vchází Franciska, k oltáři jí vede její mamka. Franciska má na sobě bílé dlouhé šaty a v ruce kytici rudých růží. Když si vymění prsteny, mimochodem jsou s větvičkami listí po obvodu a Francisčin ho má s rudým broušeným rubínem. Hosti si postoupají podel červeného kobere a Pat vede Francisku po něm ven ze sálu na nádvoří. Ostatní na ně hází rýži. Poté posedají zase do vozů až s rozdílem že Pat si sedne k Francisce do vozu a její matka si přisedne do vozu k Haně, Květě a Filipovy. S Janyfer někdo už odjel zpět do hotelu.

Únos nevěsty:

Když všichni sedí ve vozech vyjíždí zase zpět do hotelu, ale berou to cestou přes zámecký park. Když jedou kolem velkého kaštanu, mimochodem kaštanů je na zemy všude dost že by se v nich dalo plavat. Tak najednou z křový vyjedou Patovo kamarádi z vysoké školy. Přicválaly na ponících. Byly to Šrek a Tomík. Mají jen uzdečky jinak jsou bez sedel. Jeden z Patovo kamarádu seskočí a chytne za opratě koně co táhnou vůz ve kterém sedí Pat s Franciskou. Jeden také seskočí do kočáru, vezme Francisku a vysadí ji na Šreka. Sedne si za ní a oba zase odcválaly po cestě k dětskému hřišti. Tam Franciksa musela vylést na dětskou klouzačku a čekat tam zavřena jako ve věži. Jestli že jí Pat chtěl i nadále musel splnit tři úkoly. A to první byl že musel na Tomíkovy porazit svého kamaráda na Šrekovy, což bylo samosebou jednoduché. Poté musel z koně se trefit do terče, stačilo když se trefil i to ale se mu povedlo ( na tak 150 pokus :-)) A na třetí se musel přímo pod věží dřevěným nožem porvat se svým nepřítelem o krásnou panu. Poté můsí Franciska sjet tu dětskou klouzačku a Pat si jí odvede zpět do kočáru a pokračují v cestě.

Hostina a focení:

Když přijedou do hotelu jdou všichni na oběd. K obědu byl řízek. Nejprve proslov a přípitek. Pak byla polívka. Francisce dělalo velký problem Patovy dát najíst z líže, když byly svázaný velkým kapesníkem. A tak mu pokapala sako :-) No když se všichni najedly šly se Pat s Franciskou fotit. Fotily se v šachovém sále, v zahradě růží, na loďce na jezírku a nakonec na koních, Pro tuto akci si vybraly Kravatu a Tomíka. Fotky to jsou věru krásné. Poté byla zábava. Všichni se bavily. Dospělý nahoře na tanečním parketě a děti na lodkách nebo na šachovnici v arealu hotelu.

Zábava a svatební dary:

Poté všichni usedli ke stolům které byly venku a Pat s Franciskou četly svatebníblahopřání a rozbalovaly dary. Mezi nimy například bylo Album plné stokorun, hrnce a dokonce i sedlo. Poté společně všichni tancovaly. Někteří se odebraly na grilovačku, která voněla po celém sídlišti pod hotelem. Svatba končila ve dvě hodiny raní. Hosté se odebraly do jejich pokoju a taktéž i naši novomanželé.

Promiňte že nejsou fotky ale jak už sem psala netuším kde mám nabíječku od fotoaparátu. Snad se vám líbyl alespoŇ tento popis :-) Tak ahoj.

Zápis, důležité

28. září 2012 v 14:57 | Franch |  Novinky
Ahoj, takže sem si povšimla že na muj blog chodí nějak málo lidiček (z mých Sr) vím že sem tu ted nebila ale teď tu jsem. Takže prosím vás všechny kdo tu chtějí nadále zustat jako SRka nebo Orka ať se zapíší! Přibírám i nové SR/OR.

Vaše přezdívka:
Odkaz k vám na stránky:

poslední info

28. září 2012 v 14:55 | Franch |  Novinky
Ahoj tak jak je? Dneska poslední informační článek a už zase pojedu normálně stáje. Takže:
- od dneška nám jde slavnostně internet! Takže už jedu normal.
- V pondělí odjíždím se školou na adapták. přijíždím ve středu, takže mě prosím omluvte z obíhání.
- zřejmě sem při stěhování stratila nabíječku od fotáku
- nemohu furt najít stablemates jezdce a výstroj
- přemalovala sem Kosambra na fantasy koně a děsně mě štve že vám ho nemůžu vifotit
- začala sem chodit po dvou leech zase do hudební školy
-už nebudu dál psát challenge, moc dlouho sem u toho nevydržela :-) Nebaví mě tyhle články
- Máme tři nové koníky MW (ale to už sem asy psala)
takže docela mě ty věci štvou (y negativní samozřejmě) Snad pak všechno najdu.

A-Z CHallenge

23. září 2012 v 22:14 | Franch
A-Z CHallenge

tuto Challenge vymyslela Naervon a já sem se do ní rozhodla zapojit.

A

Andalusan

Andalusan sem vybrala protože mám doma tři modelové zástupce tohoto plemene. Jelikož každé vánoce dostanu toho jednoho a samého koníka. Vikinga sem si koupila sama tedy vybrala. A jednou sem dostala klisnu od SCh po druhé také a po třetí také po třetí sem jí vyreklamo vala takže mám naštěstí jen dvě.

Koníci co hladají

23. září 2012 v 16:53 | Franch |  Novinky
Ahoj, tak dneska vám dám zase pár (tři koníky) kterým bych chtěla najít rodiče. Škoda že koníci co tu byly včera nenašly. Kdyby jste někdo chtěl nabdnout rodiče tak toto do komentářu:
Jméno koně kterému nabízíte rodiče/ Potomka:
Jméno koně který by byl rodič/potomek:
Narození koně kterého my nabízíte:

Pravidla:
Při nabízení rodičů: Váš kůň musí být minimálně o tři roky starší než můj
Při nabízení potomků: Váš kůň musí být minimálně o tři roky mladší.

Jméno koně: Valkýrie
Věk: 9 let
Plemeno: Frís
Hledáme: Otce, Matku, potomci
Popis koně: Je to mil kobylka, hodí se téměř pro každého, může na ní jezdit začátečník tak i pokročilý. Dalo by se říct nejlepší koník u nás ve stájích kterého by jste mohly jako jezdec jezdit. Je spíše na rekreaci, na učení ale skáče s dětmi i malé parkury.
Zaměření: Parkur, rekreace
Jméno koně: Kapesník
Věk: 2 roky
Plemeno: Falabella
Hledáme: Otce, Matku
Popis koně: Je to mladý koník, drží se od ostatních koní hodně stranou, snad kvůly své velikosti. Je hodný, mazlivý a přátelský ke psům a menčím tvorům. Párkrát ale má naladu kdy se s polu s velkými konmi dokáže pořádně zkopat. Každý si ho hned oblíbý. Chtěly by chom ho učit cirkusovým kouskum a podobným vylomeninám.

Jméno: Agyna
Věk: 5 let
Plemeno: Appalosa (možno i Knabstru)
Hledáme: Otec, Matka
Popis: Agyna je moc hodná westernová kobylka. Pat s ní někdy i závodí, né sice na úrovni ale je docela dobrá, na začínajícího koně. Pat má v plánu jí naučit ještě hodně věcí, dá se na ní skvěle chytat dobytek (spíše koně). Je milá a přítulná, nechají se na ní vozit děti a rozhodně u ní neplatí že by si jen tak z radosti vyhodila. Skrátka je to klidná milá kobča.
Zaměření: westernové disciplíny

Doufám že máte nějaké koníky které by méji koníci mohli mít jako rodiče. Ráda bych jim je všem našla ( i když se mi asi nepovede) No nic

Dneska bohužel už nic nenapíšu mám ještě nejakou práci tak zatím ahoj

Dobrá zpráva a našly by se rodiče????

21. září 2012 v 17:25 | Franch |  Novinky
Ahoj, tak mám pro vás jednu dobrou zprávu od příštího týdne by my měl jít internet!!! Takže budu opět zase normálně obíhat a psát články atd. Jinak zprávy ze stájí, ve středu nám přibyly tři nový koníci. Jsou to Minny whinies, konečně mám všechny velikosti Breyer! Nebo se ještě vyrábý nějaká kterou nemám? Jejich jména jsou Mr. Sun Flower. Podle živého koníka možná mám někde i jeho fotenku. Poté Rasl také podle živého koníka také mám někde fatku. Bosorka nýbrž pojmenována podle živého koníka, který byl utracen. Někdy vám o ní napíšu a možná splaším i tu fotku. Bosorka je matka Rasla. A když už jsem u těch rodičích. Nenabídl by jste mi někdo rodiče k mým koníkům? Pod každý článek dám pár nabýdek a vy my napíšete do komentářů jestli dáte nějakého svého koníka jako rodiče mého. Nebo možno i jako potomka!!!! Musí tam být napsané jméno, narození koně, plemeno. To my stačí. (Ještě pohlavý pokud to nepujde poznat z ména) Požaduji aby kůň rodič byl alespoň o 3 roky starší než můj koník (jeho potomek) a potomek mého koně aby byl alespon o 5 let mladší než můj. Tady je pár koníku pro dnešek:
Jméno: Kardinále XI Princess (Platinum)
Plemeno: American Paint horse
Narozena: 27. 6. 2009
Hledáme: Otce, Matku
Velikost koně: Breyer horses Classic
Popis: Teprve mladá kobylka, bude se obsedat, je docela učenlivá, mírné povahy.

Jméno: Valencio
Plemeno: Hannoverský kůň
Narozen: 6.8. 1999
Velikost koně: Breyer horses stablemates
Má ocenění z CLS 2012 (5.místo)
Hledáme: Matka, Otec,
Popis: Je to inteligentní a krásný koník, za takového potomka by se žádný koník nemusel stydět.

Jméno: Sapphire
Plemeno: Holandský teplokrevník
Narození:19.4.2007
Velikost koně: Breyer horses Traditional
Hledáme: Matka Otec
Popis: Šikovná kobylka, skáče parkury ale je docela šikovná i na drezuru.
Jméno: Zoro
Plemeno: Arabský plnokrevník
Narození: 5.7.2007
Velikost: Schleich kun
Hledáme: Matka, otec, potomci
Popis: Energický koník, rád skáče, běhá. Rádi by chom ho připouštěli

P.S.: Všechny koníky si můžete najít v naší kartotéce koníci, bud ráda za každého kdo nabídne rodiče či potomka. Děkuji

ahojkys čau

17. září 2012 v 19:41
Ahoj prominte že jsem tu tak dlouho nebila a asi ještě nebudu. Stěhujeme a nemáme ještě internet s tím sem fakt nepočítala. Jestli na něj chci musím si dojet do olimpie a to mám jen ak na nejhlavnější věci škola atd. Jinak co je nového jedna tragédie napíšu v dalším článku, týká se to stablíků. Poté nás čeká jedna láska ( né moje) ale 25 bude svatba (Pat a Franciska), poté nás čeká nový areal. A nový koníci. Nu jak vidíte je toho hodně. Takže doufám že ten internet alespon do dvacátého pátého pujde. Omlouvám se tak všem SR že neobíhám. a ještě nebudu. Moc mi chybýte a už se těším až zase wifina pujde. No tak já letím ahoj

Sára

1. září 2012 v 19:03 | Franch
Život Sáry Ormédové

Sára se narodila 5. 9. 2002 (Brzy bude mít desáté narozeniny), a toto je shrnutí jejího zatím krátkého života. Když bylo Sáře asi tak tři roky tak je opustil jejich tatínek. Má tedy jenom maminku (rozvedenou), Diž jí bylo šest nastoupila do první třídy. Její mamka byla nezaměstnaná ale poté se jí povedlo nalést práci v hřebčíně. Zatímco Sára studovlala tak její mamka dřela aby měli na nájem. Proto asi pochopíte že její mamka nebila zrovna nadšená když přišla s praštěným nápadem: ježděním na koních. Její mača začala děla přes čas aby vydělala ještě 500 korun na její ježdění. 500 korun měsíčně vybírala totiž Franciska za výuku jízdy na koni a zapůjčení jejich koní. Sára ale byla šťastná, začala se učit jízdě na koni a pořád se zlepšovala. Ted už za tři roky umí jezdit i přes překážky. Když bylo Sáře 8 let její mamka koupila jejich prvního koně, byla to Jennyfer. Byla ale hodně divoká. Tak její mamka po roce přišla s nápadem že jí vymění za hodného poníka na kterém jezdila Sára u Francisky. Všichni s tím souhlasily Franciska ani nechtěla poníka doplatit (jaho cena byla totiž o hodně větší než cena Jenny). Tak sára přišla ke svému prvnímu koníkovy. Byla moc štastná ráda na něm jezdila. Tím poníkem byl Šrek. Sáry ze šreka několikrát spadla jednou si vážně zranila zápěstí ale nic jí zatím neodradilo od ježdění, jezdí i na velkých koní. S Květou jsou hodn dobré kamarádky jezdí spolu na vyjíždky, mají společných hodně tréninků. Jednou jí ale maminka řekla že půjde dělat do Stájí Dv, do těch stájí kde jezdíš. Řekla jí maminka. Když měla přijet přijela i s vozíkem který táhl poník. A tak ára měla v rodině kromě mamči, Šreka i Pampelišku. Sice Sáru hodně mrzí že se na ní nejezdí moc by se na ní chtěla projet ale má zákaz od maminky. Má moc ráda i svého králíčka Hooda kterého dostala od Francisky jako dárek k Osmím narozeninám. A psa Ronečka kterého jim také věnovala Franciska ale to bylo k vánocům. Později se do stájí i nastěhovaly, no co říct Sára má moc užasný život, ne jeden z nás by jí mohl závidět.
Tady dole tedy pár fotek:
Sára na Valkýrii ve cvalu (podle mě moc krásná fotka)
Sára se svým poníkem Šrekem.
Opět sára se šrekem