Říjen 2012

Prostě dneska

31. října 2012 v 20:33 | Franch |  Novinky
Ahoj, možná že všímavějíší si už všimly že sem oběhla, ne k těm nej se podívám ještě teď na večír jestli to stihnu jinak mám pro vás takové tři malé zprávičky:
- Dneska je hallowen dětmi v americe vytoužená noc, mě abych pravdu řekla to nic neříká. Hallowen neslavím a neberu tento svátek. Takže užijte si všichni oslavi na svých rančích nebo ve svých sájích či hřebčínech :-)
- Peněženku sem nenašla takže si musím koupit novou chci ale stejnou! Snad jí budou někde mít!
- No a to poslední? Teď si stahuji jeden pěkný filmík jemnuje se to Moondance Alexander je to o paintovy a jedný holce o víkendu to dávali na cinemě :-) Tak sem si to rozhodla stáhnout jelikož sem viděla jen asi posledních 10 minut. jinak neznáte nějaký pěkný film o koních kromě Moondance ALexander, Black Beauty a Phar lap? Moc děkuji za vaše typi. Ten nejlepší dostane diplomek :-D

Tak to jen abych taky něco napsala tak zítra odemě čekejte snad nějakou povídku nebo životopis tak zatím ahoj.

To je v -------

30. října 2012 v 17:04 | Franch |  Novinky
Ahoj, tak to je všechno v nprostž prd---. Dneska sem ztratila peněženku! :-( Sice v ní nebila ani koruna ale byla tam kreditka, karta na autobus a td. Snad bude v jídelně! No přes strácení peněřenek sem expert. jinak jestli nebude v sekretariatu a ani v jídelně tak mi jí musely vzít kluci :-( Jsou to uplní dementi ale uplně, malý spratci. No všichni sice nejsou tací ale v naší třídě až na pár vyjímek to jsou všichni. jinak se moc omlouvám Lorian a anče že nemůžu poslat fotku do soutěže. táta řekl že žádný koně nikam hledat nejde at počkám do výkendu :-( Takže což o to o koně ani tak nejde jako o jezdce. Z koní mám všechny Breyery a z ostatních mám u sebe Prince, Sugesta a Icu ale bez jezdcu nemužu nafotit absolutně nic. Tímto se vám všem chci moc omluvit a vzkázet že jsem z toho moc smutná z tý peněženky, tak z těch fotek a vlastně i z jednoho člověka ale to neřešte. Nevím jestli dnes oběhnu jestli ne zítra oběhnu na víckrát tak ahoj :-(

Ica

29. října 2012 v 15:40 | Franch |  Dny ve stájích

Už pěkně dlouho cestuji v této krabici, v igelitovém pitlíku se mi špatně dýchá a ten karton mezi kopyty tlačí. dojeli jsme. Krabice se otevřela a vynesla do druhého patra nějaké budovy. Tam nás vybalili, deset koníku sem deset tam. Zase je vrátily do krabic a odnesly zpět do tentokrát jiného auta. Poznala sem to podle jeho pachu, to první nesmrdělo, jako toto. Tentokrát v krabici byly i jiní koníci: Irská tinkerka, hanoverský páreček a několik krabiček s obrázkem jezdkyň na koni. Poté auto zastavilo a krabice se postupně odebíraly. Mou krabici vyložily na čtvrté zastávce. Vzala nás žena oděná v červené bluze a donesla k velkému šedému čeho si, prý se to nazývá regál. Postupně nás z krabice vyndavala a vybalovala nás z igelitových pitlýků.
Když byla krabice prázdná tak sem si všimla že jsme všichni na regále. Krásně srovnaní podle plemen. Nemícháme se a tak, v patře kde jsem byla já byly koně pod námi byly také, vedle byly psi a nadnámi lidé. Všimla sem si že nad regálem je napsané velkým písmem toto logo:
Stejné sem měla napsané na mém břiše. Na proti byl také regál ten měl za logo toto:
Byly tam také koníci, psi a všechno možné.

Postupem času z regálu začaly postavičky mizet, každý týden přišla ta ženská a znovu nás přerovnala a občas vybalia nějaké koně nové. Nakonec sme tam zustaly jen dvě shetlanďanky. Dnes přišla jedna holčina a nejprve se dívala na nás. Projela prstý přes claysdale kobylu, hanoverku a nakonec si osahala Achaltekinskou klisnu. Pak jí opatrně vrátila zpět na regál a začaky si prohlížet telata. Nakonec je zase vrátila a odběhla k druhému regálu s Collectami. Tak toto taky nebude muj majitel pomyslila sem si. Ta holčina si osahala pár dalších koníků a i několik telátek a oslíků. Poté se vrátila k našemu regálu a vstáhla ruku po mě. Vzala si mě do ruky a už sem byla u pokladny. Strčila mě do kapsy u své bundy, byly tam i klíče a pár papírků od bonbónů. Pak sme nastoupily do nějakého dopravního prostředku. Cítila sem jak má svou ruku zastrčenou v té kapse kde sem byla já, snad proto abych nevipadla, snad proto aby jí neumrzla zimou ruka. Několikrát ustoupila před otevírajícími a zavírajícími se dveřmi dopravního prostředku kde jsme jeli. Párkrát vylezla ven aby mohli ostatní vystoupit a pak znovu, ale už nevlazla zpět do přecpaného autobusu. Vydaly jsme se krokem a pak sem uslyšela jak na někoho volá mami. Zřejmě ze shora jí někdo pozdravil a ona vyndala klíče a otevřela dveře. Vyběhla shody a byly jsme doma. sundala si boty a hned mě v ponožkách běžela dát do pokojíku. Dala mě na stolek ke třem dalším koníkům. Jeden je černý a je hodně mohutný a velký, další je kaštanový a viděla sem ho před pár měsíci na protějším stojanu, a další je šedý a také sem ho viděla na stojanu který byl proti mě.
Ica

Takže máme dalšího nového koníka, ujel mi autobus a tak sem si řekla že se pujdu podívat do bondy na vánoční dárky ale skončila sem v Pompu, dlouho sem se rozhodovala a opravdu sem nevěděla koho si vybrat a pak když už sem probrozdala koníky u Collecty i u Schleichu tak sem jí najednou uviděla ani sem se moc dlouho nerozmýšlela a byla moje! Je řeč o shetlandské kobylce od schleichu. Pojmenovala sem jí ICA, je to španělské město a čte se to IKA. Teď pujdu oběhnout a jinak prosím okomentujte to co vám sdělila Ica osobně! Psala sem se stím natřikrát, tak ať si to alespoň někdo přečtete! :-) Jinak večír možná dám fotku kterou sem slibocala Koně. A jinak teďkon chystám ještě nějaké ty životopisy a chtěly by jste je i u nějakých nejzajímavějších konících u nás ve stájích? Já jen jestli vás je nenudí číst. Tak ahoj

Lenka Ormédová- životopis

28. října 2012 v 12:26 | Franch

LENKA


Lence je 35 let. Když jí bylo 24 let tak byla vdaná s Tadeáš Pašek. S ním měla dceru Sáru, ale poté se s Tadeášem rozešla (rok po svatbě). Od té doby většinou nahlíží na chlap jako na skryté zlo každé ženy která si nějakého vezme pod křídla. Sáru musela vychovávat sama. Lenka od mala jezdila na koních, vyrustala v jedné vesničce kde jeden pán měl dva chlaďase a tak mu s nimy chodila pomáhat a občas se i svezla. Nikdy ale nejezdila nějak aktivně, v žádném klubu nabo tak. Sára svou zailovanost do koní zdědila právě po své matce, a když jí bylo pět let tak si Lenka z děditctví které nenadále získala pořídila hříbě, které vychovala. Byla to Janyfer. Když bylo Sáře osm let, tak na tom nebyla ona a jejíeuplná rodina nejlépe. Proto se vydala pracovat do hřebčína. Hřebčín byl docela daleko, a tak Sára bydlela na internátní základní škole poblíž naší stáje. Lenka se za ní přijela podívat jen párkrát. Sára jí prosila aby jí dala Lenka svolení k výuce jízdy na koni. Lenka nejprve nechtěla, neměly moc peněz a nevěděla o nikom kdo by její dceru byl shopen něco naučit. Poté ale Lenka se svou dcerou se byly jednou projít se svým zvířectvem (Ronem (pes) a Janyfer (kůň)) do lesa který byl na kopci. Narazily čirou náhodou na Stáj DV, Lenka si sehnala telefon na Květu, která touto dobou ještě navštěvovala stejnou základní školu jako Sára. Květa řekla že Sáru s sebou vezme se do stájí podívat. Lenka tedy zaplatila simbolických 100 korun příspěvěk na jeden měsíc a její dcerka se začala učit jízdě na koni. Ve stájích Lenka zaplatila i box pro Janyffer, jelikož nájem v městské zoo, kde chovaly koně, byl moc drahý. Zjistily že je Janyffer docela nevychovaná, a její dcera, pro kterou koně původně koupila, na ní nemůže jezdit. Proto s Franciskou směnila Janyfer za shetlanda Šreka. Po roce v hřebčíně kde Lenka pracovala začali propouštět lidi a mezi nimy byla i ona. V hřebčíně měli i jezdeckou školu a z ní Lenka slyšela že poníčka Pampeliška prý pujde na jatka. Ona jí za uplně poslední peníze odkoupila a sní i starý vozík, který natřela barvou aby nevipadal. S Pampeliško use sice vubec neznala, nikdy jí moc ani neviděla, ale za 15 000 jí odkoupila a s ní si koupila vlastně skvělou budoucnost. S Pampeliškou dojela k nám do Stájí a se Sárou tu pronajímaly baráček (garsonka), měly tu dva koně, psa a králíka. Teď se stáje stěhují a vše bude uplně stejné jenom je v novém kraji čeká mnohem více dobrodružství. Lenka se stala Francisčinou velkou kamarádkou. Baví se spolu o všem možném, no a i když Lenka se jedním rozchodem, rozešla vlastně se všemi mužu světa, tak má nejlepší čtyř nohou kamarádku Pampelišku. Lenka ve stájích pusobí jako osoba která se tu stará o koně, občas dohlíží na holky při ježdění (no vlastně i na Filipa :-)).

Chriatian Daelor

28. října 2012 v 11:55 | Franch |  Lidé ve stájích
Jméno:
Christian Daelor
Narození:
13.4.1987
Přítelkyně:
nezadaný
Koně:
Bosorka
Rasl
Mr.Sun Flower
Christian je puvodem z česka, když vyšel základku tak šel studovad vysokou jezdeckou španělskou školu. Tu zdárně dokončil a poté se svým kamarádem, Peterem šli pracovat na jeden španělský zámeček. Tam dělaly každý den přehlídky s koňmi, vysokou drezuru. Teď je zpět v česku i s koňmi ze španělského zámku.
Se svou nejoblíbenější kobylkou Bosorkou

sníh

27. října 2012 v 8:52 | Franch |  Novinky
Ahoj, tak co? Já dneska vsta u vwzmu kartáček a jdu k oknu a čistim si zuby najednou vyflusnu tu pastu co sem měla v hube na okno. Proč? Milostivá si všimla že venku napadalo 5centimetrů sněhu! To bych opravdu nečeka tátovy sem se vysmála když mi říkal že ve středu bude sníh a ono! No pak sem šla venčit našeho pejska a v puly cesty se otočím a vidím jen malou hnědou skvrnu běžící prič. Dostihovej chrt to nabral svou maxi rychlostí domů, silnici sám přeběh. Tak sem se pomalu vydala za ním, řekla sem si tak at si počká hezky u dvěří nem zdrhat. Když sem přišla tak opravdu čekal u branky netvářil se moc nadšeně, milosivá se hold opoždila mu přiběhnout otevřít branku a pustit ho domů. No brácha říká že se mnou pujde fotit toho nového koníka. Tak sna dmi vydrží baterka, chytrá si s sebou nevzala nabíječku! :-D Tak aztím ahooj

Jména koníků

26. října 2012 v 16:19 | Franch |  Novinky
Dneska, normálně tady sněží!!!! No nic tady vám dneska chci napsat něco málo o konících kteří jsou u nás ve stájích a jmenují se podle živého koníka, které znám. Tak začneme:

Šrek:

Šrek mě naučil lásce ke koňům, zažila sem s ním můj první pád a první skok přes překážku. První vyjížďku na koni a nejednu komplikaci. Můj oblíbený poník, je šedé barvy a dneska mu je 8 let. Tady mám i jeho fotku na které je se svou jezdkyní malou Kačenkou:

Max:

Max se jmenuje podle jednoho koníka kterého znám také z ranče kde jsem poznala Šreka. Je to velký tažný kůň a měl problémy s kopyty. Byl docela fajn ale bál se motýlů, modně se jim vyhýbal. Jezdila na něm moje kamarádka.

Dolan:

Dolan je Norický hřebec z dědovo chovu na Ostřetíně. Mám ho moc oblíbeného, je to krásný ryzáček v zimě má hřívu světlejší než tělo. Je moc pěkný a je to muj oblíbenec. Je mu asi kolem 18 let. A když sem ho viděla poprvé sválat, tak sem se zamilovala do tažných koní, nikdy nezapomenu na tu hroudu masa jak byl vidět každý jeho krásný sval! Uplně sem se do toho zamilovala! Dolan má krásná neobičejná očka jako Dolan modelový.

Rasl:

Raslíka sem poznala až minulý rok, na koňáku. Můj brácha na něm jezdil, učil se na něm jezdit a má ho moc rád. Patří jednomu klukovy který se jmenuje Davídek.


Muj obrázek v zahlavý na facebooku (z minulého roku)

Bosorka:

Bosorku sem znála už hodně dlouho, jazdila sem na ní jako malá na vyjížďky a tak. Když sem na ranč pod Třebouňským kopcem přijela minulý rok naposledy, tak už nežila. Musely jí utratit, měla potíže s nohou. Ale byla to moc fajn kobylka.

Mr. Sun Flower (Flowík (Flauvík))

Flowíka sem potkala také na Ranči pod Třebouňkým kopcem, byl to fajn koník hodně cukal hlavou a dosti se z něho padalo, byl tam nejlepší skokan. Krásný strakatý teplokrevník to byl. Měla sem ho docela ráda ale nikdy v životě sem na něm neseděla a nic s ním nedělala.
(nelze to otočit :-()

To je myslím všechno všechno až na Dalana jsou to koníci z prázsninového Ranče, kam sme s bráchou rádi jezdily. Bohužel ranč už zkrachoval.

P.S.: Taky u vás sněží? Tady už od rána! :-)

Dnešek

24. října 2012 v 22:26 | Franch |  Novinky
Ahoj tak píšu docela pozdě co? No napíšu jenom nějaké kratší info o mě a mém dni a okolo toho nějaký ty keci, tak to snad přečtete (do ničeho vás nenutím!). No dneska byl zaručeně super den, vlastně byl super celý týden (zatím). První hodinu chemie, mely jsme psát prověrku a já po ránu vubec nevěděla asi jako ostatní o co vlastně v ní jde! Nakonec sme jí nepsaly super! Druhá hodina matika jak jinak než skvělý (matiku já rád, vzlášt když sem o rok dopředu!). No pak byl tělák skákaly jsme do výšky (přes gumu) (holčičí skupina na rělák) a pak sme měly bud hrát s jednou skupinou kluci+ holky vybyku a nebo kluci+holky obíhačku (ping-pong). Tak sem šla s kámoškama na tu obígačku, nejprva sme se tam spolu jen vybavovaly ale pak učitelka řekla že jestli nebudem hrát tak nás vyhodí hrát s nima tu vybyku, tak sme si vzaly pálky (spíše pozustatky pálek) a šli jsme hrát taky, mě ping-pong vubc nejde Adam (jeden kluk ze třídy) mi nadhodil míček a já ho odpinkla tak že ho málem trefil do čela jak to letělo, pak sme si z toho dělaly srandu. Pak byla přestávka na oběd a Markét moje kámoška že vystrašíme kluky co šli před náma (byl tam Adam, Babák a Věěci Veřejný (prostě přezdívky a jména)) no a oni se bacily o nějaký babičce a ted Adam prej, nemoje babička nechodí se mnou do třídy! A VV na něj prej a kdo je tvoje babička? A on prej tohle je moje babičky a v tu chvíly tam Markét příme vedle něj strčila hlavu. No prostě sranda. Pak měla býti španělština. Učitelka přišla a prej španělština nám odpadla naschledanou. A sála na tý chodbě furt, někteří šli k nám do třídy kde byly rusáci spojený s němcema, ale já a Adam sme zustaly chvíly na chodbě a před učitelkou všichni prej Béé odpadla nám španělština to je škoda! A pak sme se rozhodly že s Adamem pujdem do naší satny a zabijem tam něja tu hodinu volna. A hned jak sme sešli první shody prej jo odpadla nám španělština! :-D No prostě sranda, v tý šatně to taky byla sranda spolu jsme tam jedný holce prohrabal jeden nějakej kufřík a četli i tam jejich dopisy! (moc sme se toho nedověděly) a pak sme jim tam počmáraly (těm dvoum holkám) jejich karton, kerý používají jako převlíkárnu. No prostě to byla sranda!!! Pak byla chemie (laborky) a já sedím u dveří a samozřejmě všichni zase přicházely na hodinu postupně po jednom, takže sem furt musela vstávat z místa a někoho pouštět dveřmi dovnotř (a to už bylo po zvonění) a když zaklepal někdo už po pátý tak já prej kterej Kre--n zase klepe a ona za dveřma nějaká učitelka! No jo a naše učitelka vykládala tak divnej výklad prej a tan kdo tu minule nebyl tak určitě ví že sloučenina blábláblá. A Adam tam na mě dělal z první řady obličeje, skoro pokaždý když učitelka řekla nějakou takovou pitomost a já se furt smála no prostě moc. Samozřejmě že ve škole se toho stalo více (ale to se týká hlavně kluků (dotěrnejch) ale o tom psát nechci!) No a pak mi ujel autobus ve tři není divu když nás pustila pozdě, tak sem sjela jedním autobusem k Bondy a azšla do Pompa, vybrala sem si tam nového koníka a pak jela domu. Tak koník se jmenuje Sugest (opět podle živého koně, který byl také utracen a já sem ho znala) no a je to šedý mustang, je mu 14 let. Je od značky Collecta, sice má na břiše napsáno Procon ale on se Procon asi přejmenoval na Collectu jelikož je vyroben roku 2007 a v katalogu Collecty na rok 2008 ho mají, už pod názvem COLLECTA. Tak asi takhle to je. No dneska to moc zajímavý článek nebyl jelikož sem byla sice celou dobu na PC ale mastila The Sims! :-D Nojo táta mi to neměl instalovat:-D Tak alespon sem napsala, koníka nafotím asi o prázdninách, tak zatím ahoooooj:-D

Diplomek od Schleichovky (přednastaveno)

24. října 2012 v 19:24 | Franch |  Diplomky pro mě
Tak sme dostali diplomek, spíše za rychlost v bleskovce od Schleichovky, děkujem. (mimochodem vybrala jsi muj oblíbený obrázek koně ve westernu jak předvádí slidin stop, uplně to miluji :-) Děkuji)

Historie

23. října 2012 v 19:05 | Franch |  Dny ve stájích
HISTORIE STÁJÍ DIVOKÁ VODA

24.12.2009- V tento kouzeln den, den vánoční k nám do čech zavítala brzy ráno Franciska Kauflandová se svou kobylkou Kravatou. Koupila si stáj pro tři koně s málým výběhem nedaleko vesnice Lubenec a začala tam bydlet. Ke Kravatě jí přibyl Dr. Queettek, Felix a pak i Kapesník. Francisku ale život samotnou brz omrzel a tak se zapsala jako neuplná pěstounská rodina do jednoho domova dětí. Dostala se kní na péči dívenka 14 let stará. S Franciskou si padly do oka, spolu po celý pul rok sdílely lásku ke koním, Franciska se jí proto rozhodla adoptovat. Po roce Květa jela sama do Prahy, na výstavu koní. Měla za ukol vybrat, koně vhodného pro ježdění, aby mohly obě spolu jezdit na společné vyjížďky. Kravatu totiž Franciska nikomu moc nechtěla půjčovat, a to platilo i pro Květu (její dceru) a Dr. Qeettek tenkrát v hodně špatném zdravotním stavu, toho moc neuchodil. Květa se měla v Praze setkat se specialistou na koně, který měl pomoci jí a její mámě takového koně nelest. Jaké však bylo překvapení když místo jednoho koně, Květa s sebou přivezla dva. Byla to Valkýrie s Vikingem. Touto dobou už měly Zora a také Šreka a Tomíka. Měly už dost koní, ale koně stále přibývaly. Nikdy se žádný kůň neprodal, furt jen přicházeli nový.

10.7.2010- Naše ne zrovna malá stáj se přestěhovala do obce Nýrsko, poblíž Šumavy. Koně už moc nepřibývaly, ta velká aféra nových koní už byla ta tam. Ale Franciska zjistila že na to všechno už nestačí. Jen ona a její dcera na tolik koní? Nestíhaly to a ještě ke všemu Květa chodila do Základní školy. Franciska tedy najmula pracovnici, byla to tenkrát 14 letá Hana. Jezdila do stájí téměř každý den. Do stájí přibyla i 9 letá Sára které zaplatila její maminka lekce jízdy. Když ale Hanka po prázdninách odešla studovat na internát, tak už neměla tolika času. Do stájí chodila pomáhat pouze o víkendech. Jak ráda proto Franciska přivítala ve stájích Pata, netušíc že to bude její budoucí manžel. O pár měsíců později přišela do stájí i matka Sáry, Lenka. Vyhodily jí z hřebčína který zkrachoval. Každý noý člen stájí s sebou přivedl nějaké koně ať už Franciska která je čestnou zakladatelkou toho všeho, nebo její dcera které vděčí za teplé místo u nás Viking a Valkýrie, či Sára se kterou vyyměnily jejich velkou kobylu za poníka, nebo Pat který sem přivedl hned koně 4 a nebo Lenka která sem přijela se svou Pampeliškou. Hana dnes má také už koně, je od nás ze stájí, Kapesníka dostala letos k narozeninám.

22.8.2012- Časy se mnění, stáje se opět stěhují. Tentokrát do Kosmonos, které leží ve středočeském kraji. Někteří tvrdí že nejlepší léta zažily stáje na Šumavě, že už to nikdy nebude takové všichni víme, všichni víme že to bude lepší. Sice už nebudememe mít tolik stájí, koně budou žít na pastvinách, nebudeme se učastnit tolika soutěžích, ale budeme furt ta parta od koní. Furt budeme ta parta která žije pro koně a zárověn pro ty druhé ze stájích. Koně jsou o lásce a naše stáje se nikdy nepromění ve stáj kde jde především o to jak z koní vydobýt co největší zisk. Důkazem toho může být třeba Filip, který se u nás učí jezdit na koních, jen za simboliční částku 100 korun měsíc jako příspěvek na krmivo, kováře atd. Sice jsme všichni o něco starší, možná rozumnější, možná se naše stáj už nebude tolik rozrustat, ale furt tu bude. A až si já už s koníky hrát nebudu tak ta stáj furt někde bude, bude v mém srdci! :-) Budu jí tam mít uloženou navždy a jednou až budu mít své děti, tak z velké krabice vyndám všechny ty koníky co obývaly mé stáje, a znovu s nimy stvořím tento nádherný svět,
svět Stájí Divoká voda.

Motto: S přátely a láskou, i divokou vodu překonáš.
(By: ME)

Díky za přečtění! :-)

Fotky- Dolan

22. října 2012 v 14:21 | Franch |  Novinky
Ahoj, takže do soutěže se příhlásily další dva lidi. Děkuji Drako.5 a Koňo! :-)
Jiank s ohlavkama to vyadá nakonec jinak každý z vás dostane pletenou ohlávku (viz foto)
žlutá- 3.místo, oranžová- 2.místo, zeleno-žlutá- 1.místo. Tak sna dnejsou zas tak hrozné k prvnímu a druhému místu ještě jedna ohlávka přibude. No a jinak sem dneska byla nafotit Dolana. Nudila sem se a tak sem ho vzala do kapsy a vyběhla do té uličky co sem tam fotila asi před týdnem. Nějaké fotky jsou docela pěkné (ted sem je i promazávala)

Souhlasíte? A info k soutěži

21. října 2012 v 20:42 | Franch |  soutěže
Ahoj, pro kontrolu tu uvádím obrázky těch zadání do soutěže, kdyby cokoliv nesouhlasilo, napište!:
SCHLEICHOVKA

LIŠKA:

BOBEŠKA:

Stáj pod Milešovkou:


SISUL:

Anča:

LORIAN:


Tak snad to všechno sedí, prosím dižtak potvrĎte!

A několik málo slov ještě k soutěži:

Když si vezmeme nějaký obrázek třeba tento:
Já bych si vybrala model Palomina od schleich, má skoro stejný postoj, podobnou barvičku. Poté bych někde vyštrachala nějakou jezdkyni (já osobně asi tu malou a nebo rekreační), ale ono to je jedno jakou jelikož to co má jezdec na sobě za oblečení nepočítám. Někde bych našla uzdu a dala jí na koně, sedlo by se někde našlo a podsedlovka taky. Čhrániče by sem také možná našla kdyby ne nevadilo by to moc. A tady bych asi vzala koníka ven a dala ho na nějakou cestičku, za něj třeba natrhala ty žlutý listi co jich jsou plný chodníky a prostě vyfotila. Nevím jak by vypadal závěr! Protože nemám u sebe schleichy a ani model palomina který nevlastním. Ale řekla sem si že si to také zkusím někdy nafotit :-) Tak sem zvědavá na výsledky. No takže co v soutěži hodnotím a co nechávám plavat snad výte. Ceny už nějaké jsou nachystané, nějaké teprve dodělávám a o nějaký ješě nemám ani jasno :-) No a kdo chcete ještě se mžete přihlásit na mail: stajedivokavoda@email.cz mi pošlete kolik fotek chcete a vaší přezdívku. Čas na odeslání fotografii máte pouze do 31.10.2012, to je ve středu, ale mužete posílat i dříve. Děkuji za vaší učast, snad se dočkám i vašich povedených fotografii!

P.S.: U každého z vás sem si prošla vaše fotky a vaše koníky, a u každého sem našla koníka kterého si dokážu na fotce představit.

Přeji dobrou noc
Franch

Diplomky za soutěž

21. října 2012 v 9:52 | Franch |  soutěže
Ahoj, tak sem ráda že se vám ceny zatím líbý (snad nekecáte :-)) Jinak včera večer sem udělala ty diplomky jsou tedy s obrázky 1-místo Morgan, 2-místo Berberský kůň a 3-místo koník přivázaný u stěny. 1 a 2 místo má podklad modrý a 3 místo je žluté. Diplomky jen čekají na to až tam dopíšu vaše jména:-) Jinak budete tak chtít psát vaše jméno nebo jméno koníka, který se umístil na daném místě? Napiště mi to do komentářů. Tak dneska mám v plánu vyrobit ohlávky. Každé místo dostane tři ohlávky, 1 místo: 2x kožená+ 2x pletená, 2 místo: 1x kožená + 3x pletená, 3 místo: 4x pletená. To dneska stihnu ohlávky kožené budou hnědé, možná ta jedna bude i černá, uvidím jak se mi zadaří, a ty pletené, jsou vlastně z copu a ke každé ohlávce dostanete vodítko, ve stejné barvě. Pletená ohlávky jsou ruzně poskládány z barev žlutá, oranžová a zelená. Tady už odkaz na diplomky: DIPLOMKY

kokardy za soutěž

20. října 2012 v 20:00 | franch |  soutěže
A máme dálší výhry do soutěže kokardy, všechny jsou modro- bílé s perlí. První a druhé místo je kokarda na krk. Třetí místo j na připevnění na zeď třeba klubovny, stěny stáje u koníka a podobně. A také už mužu prozradit co bude na diplomkách bude tam na diplomku za 1 místo Morgan, za 2 místo Berberský kůň a aza místo třetí kun přivázaný u zdi, takový nakloněný ke kbelíku s vodou. Diplomky jsou černo bílé jako při VDSKSCH, jsou to obrázky z knihy Péče o koně (Peter Brookeshmith) a jsou už jako originál černobílé, jsou to moc krásné obrázky.


Fotky jedné z cen za soutěž

20. října 2012 v 15:47 | Franch |  soutěže
Ahoj, tak já se pokoušela už něco vyrobit do té soutěže. Mám tedy už vyrobené tři ceny ale každý pro jedno místo takže vlastně tři. Jinak ceny jsou ve veliksti schleich, ale zjistila sem že Liška schleich nesbýrá, takže jestli se umístí dostane ceny ve velikosti stablemates (snad nevadí). Jinak už tedy mám jasno o jedné ceně je to ozdoba na krk, je to z kuže a má to zapínání. Je zdobená ale mužete si jí i dozdobit:-) Kreativita se cení a vadit mi to nebude naopak budu ráda. Jinak cen chystám hodně, chci vás bohatě odměnit. Tak tady už fotky, nafoceno narychlovku (tak prominte za kvalitu):


Mini Whinnies

19. října 2012 v 18:01 | Franch

Mini Whinnies
Nadpis

18. října 2012 v 17:23 | Franch
Ahoj, tak já makám na cenách do soutěže. už mám představu co to bude. Předem mužu prozradit že chystám ohlávky, ozdoby na krk (plece) koně a diplomnek pro každého zvás. Jinak pod článkem malá ukázka fotek co sem vám zasílala. Jinak sem docela štastná ale i mizerná náleda. Takže neutrál. Proč sem štastná? Protože příští rok se poprvé podívám do zahraničí, pojedu do Španělska sice se školou ale co! Už se moc těším nikdy sem se nedostala dále než za hranice německa, a to pekelně blízko jen jednou na nákup :-( A ta špatná v okolí boleslavy nemužu najít nikoho kdo by mě nechal jezdit na koních za výpomoc nebo maximálně do 150 korun za lekci. :-( Achjo to mě mrzí možná mi ale táta zaplatí v jedný stáji jedenáct jízd ale za 2500? To je moc, moc mě to mrzý a je mi to líto že nebudu moc jezdit:-( Achjo. No a tady už ty obrázky (prosím nekomentujte jen pěkný obrázky ráda, táda bych třeba nápady na ceny do soutěže a tak. Prostě nechci jen koment týkají cí se obrázku:-))

Frís myslím že ho dostal jeden z vás
Jeden člověk ho našel v zadání
obrazek 945
obrazek 946
obrazek 947Tento obrázek sem posílala nejšastěji.
obrazek 951
obrazek 961
obrazek 962
Všem soutěžícím sem zadání poslala včera, těším se na vaše fotografie. Posílejte je na stajedivokavoda@email.cz do 31.10.2012

Soutěž

16. října 2012 v 17:55 | Franch |  soutěže
Tak sem se rozhodla udělat tu soutěž:

Zadání:
Úkol této soutěžee bude následnujíci: Přihlásíte se a já vám na e-mail pošlu nějaký obrázek z internetu živých koní. Aby to bylo jednoduší tak si před tím u vás projedu profilky koní abych vám nedala fotku andalusanů a vy by jste žádného neměly:-) Vy se pokusíte co nejpodobněji vyfotit jakýkoliv model, jakékoliv značky a jakékoli velikosti.

Přihláška:
Můžete se přihlásit maximálně třikrát.

Vaše přezdívka:
Kolikrát se přihlašuji:
Blog:


Ceny:
Foto cen bude doplněno zítra!!!Přihlášky posílejte do 31.10.2012!!!

3 krát

15. října 2012 v 14:26 | Franch |  Novinky
Ahoj, tak dneska napíšu o třech věcec, které trochu rozepíšu.

Dneska sem měla ve škole angličtinu psaly jsme tesyt, překladový a bylo to dost těžký. Dnska jsme z toho dostly známky a já sem třetí nej ve třídě a to sem měla 2-3. No nic moc nesmyslný chyby jako třeba ukázka z dvou z nich (byly jen čtiři): Children is.... a ta druhá He Don´t taky dobrá pitomost. Pak sem místo do věty kde byla zmínka o kinu napsala kino a nepřeložila na cinema a napsala jsem on the garden a ono to je in the garden. Škoda. No to je jedno. Poté byly dvě češtiny, četli jsme Shakespera (nebo jak se to píše) to byla nuda. Pak byla fyzika, další nuda. Pak byla španělština, tu mám hodně ráda :-) Dokonce mi dneska čtení měst a tak trochu i šlo. Pak Chemie no nic moc braly jsme něco s destilací a oddělováním látek či co. No moc sem si toho nezapamatovala. Víte jek musí být bombovej pohled z učitelského stupínku na tohle: Za pul minuty zvoní, všichni si podpírají hlavu a nudí se. Doubají kružítkem do pravítka, jako já!, nebo čmáraj po lavicích či co jiného. Najendou začne zvonit. Všichni se prudce otřepou a začnou sklízet z lavic a za ani ne 30 sekund jsou prič! :-D To bych chtěla vidět!!!!

Včera sem něco hledala a podívala se do jedné z mnoha mých kožených kabelek. To něco sem nenašla ale našla sem 5 stovek, které sem tam měla schované tenkrát na Kardinále, pak sem měla za to že sem je stratila a našetřila sem je znovu. To bylo radosti. Dnes mám v plánu překeat tátu na nějakého Breyera/Breyery snad to dovolí. Za sbylé bych koupila schleichy nebo spíše nějaké jezdce.

Jinak soutěž: Zadání do soutěže tu budete mít přesně v šest hodin. Už předem vám můžu prozradit že tam bude zadání souviset s obrázkami. Tak těším se na vaše reakce až tu bude zadání.


No nevím jestli byl tento článek zajímaví, teď jdu oběhnout, tak zatím ahoj!!! :-D

Výzva pro Rainbow a Lorian

14. října 2012 v 20:03 | Franch |  soutěže
Ahoj, poslední dnešní článek. Zrovna sem si vzpoměla když sem uklízela stul že se mi vrátily dvě obálky s výhrami za VDSKSCH že mají špatnou adresu. Týká se to Lorian a Rainbow ceny vám náležitě patří. Prosím vás abyjste mi zaslaly obě své adresy znovu, nebo máte další možnost, zučastnit se další soutěže a ceny vám pošlu až s tím co by jste (možná) vyhrály v té následující soutěži. Napište na mail jinak jestli nevíte o co jde podívejte se do soutěže a je to poslední článek hned tady po tomhle. To jenom upozornění a ahoj jdu se učit španělštinu na zítřek :-)