Prosinec 2012

po Vánocích

25. prosince 2012 v 20:20 | Franch |  Dny ve stájích
Vánoce u nás (bez fotek :( )

Dnes na druhý hod vánoční sme se sešli ve stájích všichni (mluvím oh lavních stájích). Včera se ve stájích stavila jenom rodina Tea a daly koňům krmení a vodu. Lidé z města si už všimly že na místě starého statku jsou zase koně. Zatím nás tam žádní nezastihly, když nepočítáme ty z Dressage on the hills, nechaly nám tu přede dveřmi dvě igelitky s jablky a jednu se sušenýmy rohlíky. Koně to docela uvítaly, jelikož Franciska dává přednost spíše drahým speciálním pamlskum pro koně, které sem vozí z německa, tak se naši koně těchto klasik moc nenažerou. Dnes se ráno v obviklou dobu všichni sešly ve stájích. Dárky každý dostal doma, jenom ještě dva balíčky přinesla Franciska a Lenka jeden. Jeden z nich byl pro Hanu, byla to šála, Franciska jí koupila šálu, nevěděla co by se Haně mohlo líbyt tak takový univerální dárek. Lenka zase měla na starost dárek pro Filipa, Filip dostal hodinky na ruku. A další dárek byl pro celé stáje, spíše pro určité členy stájí jelikož ne každý se bude hnát na skyjorning. Franciska po dlouhém přemlouvání svého muže koupila tento postroj k nám do stájí. Bohužel teď není moc sněhu, ale Pat řekl že jestli nenapadne tak nastříká malý kousek za stájemi, aby si to mohly děti alespoň vyzkoušet. Jinak hlavní byly tři dárky. Jsou to tři kobylky jedna už zminovaná. Schleich claysdale klisna asi bude patřit rodině Tea nebo stájím (Takže vlastně taky francisce a Patovy), pak pinto kobylka ta bude asi Sáry a nebo Filipa a nakonec claysdale kobylka od collecty ta bude asi Filipa, ještě nevím jak to rozdělím, do stájí ještě koně nedorazily, takže o nich ví jen Lenka, Franciska a Pat.


Moje vánoce

No my jsme letos měli vánoce teda tak co se stalo jo? Bouchnul a začal hořet františek, praskla zavařovací sklenice kde byla svíčka, pes nám po....... chodbu, zatýká nám střecha máme od toho koupelnu celou mokrou, a nakonec vypnou na čtvrt hodiny elektriku celým kosmonosým, bradleci a pulce Ml.Boleslavy. Jako dobrý noooo.
Co jsem dostala. Tak zatím sme byly jenom doma a u příbuzných tady zítra jedem k babičce tak se těším.
BH jezdkyně na classic
BH jezdkyně na Traditional
Deník se psem
Prstýnek s motýlem
The Sims roční obdobý
Knížky (asi 3)
náušnice
kosmetyka
schleich pinto kobylka
collecta claysdale kobylka
a
kreditku :)) KONEČNĚ!!!!!! mám peníze! :D :D

No nic nekdy nafotím ty koníky a jezdkyně:) Tak se mějte a ahoj
Franch

Trénink pony

25. prosince 2012 v 15:35 | Franch |  Dny ve stájích
přednastaveno:
Předvánoční trénink poníků ve stájích učastnily se ho skoro všichni shetlanďani až na Šibalku, ta je furt hodně uzavřená a blbě na tom (také vám jí nafotím) a Pampelišky, ta zase jezdí s vozíkem a na ten sice nakonec došlo. Holky ukecaly Lenku na malou projížďku ve vozíku okolo stájí. Z toho ale fotky nejsou. Foty z tréinku ale ano. Je to malý fotopříběh tak se jukněe :)


Zítra štědrý den

23. prosince 2012 v 17:16 | Franch |  Novinky
Dnes je dne před Vánoci, určitě dnes plno z nás nebude moc spát. Všichni se těší na zítřek a bádají ve snech jaké asi dárečky pod stromkem najdou :) Pro mne vánoce budou snad pěkné, doufám že se s nikým z rodiny nepohádám, že u nás bude vládnout Vánoční pohoda a klid. Vánoce nejsou jen o dárcích, to je až druhá stránka věci díky které si měnší děti tento datum zafiksují v hlavě. Ale hlavě o tý pohodě o setkání s přátely a td...... Však to znám eze školy a podobně. Když by se daly k Vánocům darovat věci ( no nevím zda to je přesn pojem) tak vým co byhc si přála, to by byly váánoce :) Ale nebudou budou to mé domácí skromné Vánoce možná příjde děda. No nic dnes jen krátký článek co máte na vánoční večeři? Mi si hrajem na němce a máme vinné klobásy, ale prosím většinou bez ničeho bramborový salát si táta s mamkou zavedly asi před 3-4 lety. Já s en aklobásy docela těším. A co máte k večeři vy? A co je vaše největší přání? Mé o to ani netuším, moc byhc ocenila náušnice s houslovým klíčem a tak. Ty jezdkyně od Breyera jsou taky přání, nevím nevím všechno byhc ocenila si stejně, stejně ale přeci každu věc uplně jinak, a jaké je vaše největší přání? Tak já se svámi loučím , zítra tu je něco malého ještě přednastaveného a pojďme se spolu s ostatními dětmi a lidmy těšit na zítřejší večer :) A po vánocích už já On-line jo?
Franch

třídění SR :(

23. prosince 2012 v 14:35 | Franch |  Novinky
Ahoj,
tak já mám pro vás dnes fotky, dám sem odkaz jestli se tedy nahrají, jelikož se to celý seká. Včera brácha udělal komiks z The sims tak ten tu také bude. Budou to přednastavené články na další 3 dny. Jinak dnes tu mám něco čímž některé asi moc nepotěším musím si promazat SR. Bolí mne hlava po oběhnutí prvích 5. Každopádně i když vás vyhodím tak se můžete zase zapsat. Tak prominte a zdržte se hanebných komentíků.

Schleichovka
Bebe
Lenuška
Kami
Bobeška
Anča
Rainbow
Konik
Kiiki
Lissy
Katka-Kate / Team Best Horses
Jeife
Koňa
Natle
Natali05
Maya
Neferit

Moc se to neprotřídilo vím, ale já se ted snažím prostě omezyt muj čas na počítači a tak. Takže snad pochopíte, jinak s emi konečně už zobrazil nový dess od Schleihcovky, děkuji :)
Franch

Blízká minulost- SM stáje

22. prosince 2012 v 16:13 | Franch |  Dny ve stájích
Mlhavý den v SM stájích
Myslím že jsem to už psala, ale pro připomenutí krátký příbě o minulosti posledního cc pul roku v SM stájích. Bylo ráno a Michael si rozhodl že si vyjede na Kosamberovi, tento starší koník skvěle poslouchal a tak ho nauzdil a jel bez sedla ven. Jeli přes lesík, ale najednou cosi zaašustilo. Kosamber zvedl hlavu a v přesně tento moment přímo jemu před nosem prolítl igelitový sáček. To letní vánek ho nesl přes les )byl konec Srpna. Kosamber se těchto věcí opravdu bojí a podlehl panice. Zběsile běžel. Michaela schodil ze hřetu těsně před koncem obory. Ten upadl do bezvědomí. Kosamber běžel dále. Uběhl jen pár dalších cvalových skoku a najendou ho nabralo cosi velkého. Kosamber vběhl na silnici, kde ho srazil kamion. Kůň se chhvíly svíjel na asfaltu, poslední co udělal podlevýpovědi bylo že roztrhl škubnutím nohy otěže a pak už se nehýbal. Michael byl dlouho v nemocnici, když se teď na začátku Listopadu vrátil. Tak věděl že jeho Kosamber už není. Začal zase pomalu jezdit na Valenciu, ale tomu se nakonci listopadu podvrkla noha a má pochroumané koleno, je teď na klinice pro koně v Praze. Michael nemá teď žádného koně, kterému by důvěřoval a mohl na něm zase se vracet do jezdeckého světa. Skouší si nelést cestu k mladému Gymymu tomu jsou 4 roky a je obsedlý pouze krátce. Ještě moc neví co od něho čekat, nechce ryskovat Vánoce v nemocnici. Valencia z kliniky přivezou, hned jak bude schopný stát na vlastných nohou. BEata není obsedlá a Gymymu Michael moc nedůvěřuje je to hodně rozverný hřebeček a hodně neposlušný. Ještě Michael neví co je s Gymym čeká za dobrodružství. Z mrtvého těla Kosambrova se totiž stala duše koně, která se dokáže zjevit tomu komu chce. Je z něj teď fantasy kůň, běhá po lese kde se stalo to neštěstí. Jednou se určitě Michaelovy zjevý ........
To jen krátký článek, přednastavený z 15.12.2012
Tady fotky koníků kterých se článek týká, který je nejhezčí?
Valencio
STK ME Gymy
Beata, která je v příběhu pouze zmíňená
Kosamber už jako fantasy kůň
Fotky: Výtažek z tohoto staršího alba: http://franch.rajce.idnes.cz/Fotky_koniku_Stablemates/#
A tady Kosmaber jako ještě živý koník:
Fotka z tohoto alba, které je někdy z dubna 2012: http://franch.rajce.idnes.cz/CMko_Kosamber_a_Valencio/#
Franch

za pár dní vánoc

22. prosince 2012 v 16:00 | Franch |  Novinky
Ahoj,
jenom se vám chci ohlásit s pár novinkami (toto není přednastavení článek)
- včera třídní vánoce co sem dostala:
Svíčka, propiska se jménem a náušnice od Anet
náušnice a ohřívací polštářek od Markét
céčka od Pavly
svíčka od Lucky
Schleich koník (Claysdale klisna) a opravdu uchvatný náhrdelník! od no to právě nevím :(


Jinak sem letmo oběhla ne už nikdy se nebudu vzdalovat tka daleko od blog jelikož pak mě bolí hlava z všeho (ted z Vánoc!). Jinak pro mne se blog nějak nezměnil, nepříjde mi to je fakt že píšu jen člínek asi se změnil v funkcích které já nepoužívám tak já nevím no :(
Franch

školní vánoce

21. prosince 2012 v 16:26 | Frnach |  Novinky
Ahoj, tak dneska asi jáko každý školou poviný jdu naposledy do školy. Nevím s jakými pocity tento článek je přednastaven, rozhodně mám s sebou dárky. Určitě vám po vánocích napíši seznam toho co sem dávala k vánocům a co sem dostala. Tedy seznama toho co dnes dostanou mí spolužáci tu bude hned teď. Tohle budou mé druhé dárečky za rok 2012 první sem dostala už v Úterý na hudebce, ale dnes ještě nevím co dostanu. Malý seznam věcí:
Aneta- ta dostane odemne knížku z té edice jak sem četla morrová epidemie, ale s rozdílem že ona dostane Pompeje, pokud tedy nepopletu ty balíčky. Pak náušnice z Takka.
Markét- ta dostane také knížku podobnou jako Anet, ale Chudobinec a taky náušnice z Takka a myslím že ještě takou malou postavičku sobíka z Kiku.
Pavla- ta dostane dva modely škodovek (Taxíka (starého) a modrého auta (starého)
Lucka- ta dostane model koaly na stromě od Collecty a knížku cesty zvěrolékaře (nebo něco v tomhle smyslu)

Do hudebky sme brala :
Verča: Škrábací obrázek, 2x samolepky
Matěj: Hry na cesty- hadi a žebříky (pokud sme nepopletla balíčky) a samolepky
učitelka: přívěsek slona

MYslím že to jsou dárky který nejsou zas tak špatný n oale co uvidím jak se na to budou tvářit, vlastně v hudebce sme už viděla. V pátek (jako minulej) sme to zabalovala a objevila můj skrití antitalent, ale nedivím se že když mi s tím přišel pomoct i muj pes, kterýmu se lepenka zdála jako dobrá hračka. Každpádně sme pak nevěděla co je co, jelikož Anety i Markéty balíček jsou uplně totožné jenom jeden je v zelené ma druhý v červeném, nakonec sem se rozhodla že na zelený napíšu Aneta a na červený Markét. Když by se to prohodilo tak by si to prohodily no. Ona si totiž Markét ty náušnice vybírala sama. U Pavly se to poznalo jednoduše. Ale u Matěje nastal problém mám ještě uplně stejný balíček bohužel tentokrát ve stejné barvě obalu ve kterém je stejný dárek no skoro stejný! A v otm je ten problém nakonec sem se rozhodla že při nejhorším jeho samolepky nebudou barevný ale žlutý, smajlííci by tio byly stejně tak co a za hru by a ted ani nevím jestly sem do tamtoho dala hadi a žebříky a nebo člověče nezlob se, ono to výjde nastejno :) Sme zvědavá co také já dostanu. No nic napište co jste dostay ve kšole vy! Sem zvědavá :D A přeji povedené vánoce ty školní :)
Franch
zdroj: barvic-novotny.cz

Uzdečka pro western

20. prosince 2012 v 16:21 | Franch
Uzdečka pro western
Popis: Tato uzdečka má udidlo, pletené lícnice a záylník. Kožený nánosník a kožené otěže. Můžete sy vybrat pokud chcete mít otěže svázané či nikoliv. Otěže jsou dostatečně dlouho, z důvodu že westernový jezdci rádi pobízejí koně tím že jim několikrát mrsknou u plecích otěžemi (tedy mě to takhle tedy učily a rozhodně je to dobrá taktyka)
Cena: 5 Kč
Počet kusů: NEOMEZEN
Velikost: Pony, Normal, Maxi, Arab
Barva: Barva copánku: Zelená, žlutá, oranžová
Foto:

Uzdečka (Anglický styl)

20. prosince 2012 v 16:15 | Franch
Uzdečka v anglickém stylu
Popis: Tato jednoduchá uzdečka má stihlové udidlo, dostatečně dlouhé otěže. Skládá se vlastně pouze z nánosníku, lícnic a zátylníku+ samozř. otěže.
Cena: 3 Kč
Počet kusů: NEOMEZEN
Velikost: Breyer SM
Barva: Pouze světle hnědá
Foto:


Dny ve stájích fotočlánek ze SM Stájí

19. prosince 2012 v 15:56 | Franch |  Dny ve stájích
Fotočlánek:

Michael jde do stájí
V boxe,k de bydlí Valencio je teď Gymy, Valencio je totiž ustájen na klinice koní v Praze, má pochromané koleno a Beata je vypuštěná ve výběhu.
Michael otevírá dveře
Valencio okamžitě vystartoval ven, ale Michael mu stoupl do cesty.
Raději za sebou zavřel, opravdu neměl náladu nahánět Gymyho po venku
"Ustup!"
Uždění
S takto neklidným koníkem, který furt musí se hejbat a těší se že pujde ven se nedalo v boxe vydržet bez toho aniž by vám šlápl na nohu a proto raději Michael Gymyho vyvádí ven
Přivádí ho k druhé straně boxu,kde jsou daná dv sedla (Gymyho anglické a Valencia westernové)
Které si asi vezme
Nakonec si vybere westernové, sice není pro Gymyho, ale vzhledem k tomu o co se pokouší mu bude stačit. Michael abybylo jasno se pokouší si najít cestu ke Gymymu, chce zjistit jestli by se na něm dalo jezdit tka aby mu mohl věřit, zatím mu moc nedůvěřuje, la eje důležité aby ledy povolily jelikož jeho jeden jezditelný kůň je mrtvý, druhý má pochromané koleno, pak má ještě kromě Gymyho Beatu, ale tu teprve musí obsedat. A Michael po svém zranění nechce ryskovat že si přeláme něco znovu a ještě před vánoci.
Sedlání
Tady už nastrojený Gymy
Michael však v sobě nemůže nalést odhodlání na Gymyho vylést. Gymym není vysoký, al epřeci s ebojí pádu do mokrého sněhu.
Raději vezme Gymyho za otěže a jde se projít
Ušli asi 200 metrů a Michael zastavil
200 metrů hmno
Rozhodl se že přeci jenom Gymymu skusí důvěřovat a začal nasedat. Gymy začal hrabat kopytem sotva strčil Michael nohu do třmenu, bylo na něm znát že by se rád proběhl, už jen při vodění tančil chtěl by se vyškubnout a pořádně s eproběhnout
Když se vyhoupl do sedla, musel rychle chytit otěže, aby s ním Gymy neběžel pryč.
Michaelovy se akonec povedlo Gymyho zkorydovat a jely podel svých stop zase zpět ke stáji
Jely pěkně jenom krokem, sice Gymy Michaelovy párkrát cukal hlavou, ale Michael i když se to nezdá měl pevnou ruku a udržel ho. Michaelovi tento den sice moc nedal, zjistil že msí Gymyho více pouštět ven aby se prolítl. V boxe ho odstrojil a večer když šel krmit tak ho vypustil na pět minut ven a ten vám ale cválal po sněhu, jako krásný býlí kůň z pohádky :) Michael se má v plánu do Gymyho sedla rčitě zase vyhoupnout a oskoušet jak se na něm bude držet v klusu.

Pokud se nezobrazují fotky zkuste odkaz: http://franch.rajce.idnes.cz/Fotoclanek/#
Franch

Výrobky na koně ohlávky

18. prosince 2012 v 9:00 | Franch |  Novinky
Fotky výrobků. Dva z nich jdou do obchudku:

Po 366 Dnech :D

17. prosince 2012 v 15:39 | Franch |  Dny ve stájích
Ahoj, tak jak se máte? Já doufám že dobře. Když sem tento článek přednastavovala tak sem nemohla tučšit co budud daný den dělat a jak se budu mít. Ale hlavní podstata tohoto článku je, že náš blog slaví, a co slavíme? Konečně první narozeniny. Vždy sme si přála mít blog s koníky, které mám doma a musím říci že za ten rok se má zbírka hodně rozlostla :D Sice si říkáte co vm to tu vykládám, jelikož když se podíváte do archivu tak ten sahá jen do června 2012. Důvodem je že první blog mi byl odcizen, starší SR ví jak to bylo. Původní blog byl : http://divokavoda.blog.cz někteří z vás ho ještě mají u mě uložený v SR, prosila byhc ještě jednou o přepsáni :)) A jinak mím uplně prvním SR, byla Ančos? Asi ano, ta ale zkončila a hned druhým SR byla Schleihcovka. To Schleichovka se mnou sdílyla celý můj první rok na internetu :) Jako k SR k ní chodím moc ráda, má zajímavý blog a vůbec, články a td. Mám ráda všechny mé SR, ale upřímě ráda si přečtu i vaše články a když žádné nepíšete tak k vám nemohu chodit s dojmem že si dobře počtu, jako u schlichovky a jiných. Sem ráda že sem tady za ten rok mezi mnou snad proběhly jen dvě hádky (kvůly pitomostem). Sem ráda že sem tu prostě a td. Oslavy se žádné nekonají, jelikož stáje fungovaly už dva roky před spuštěním blogu, a byly založeny v jiný datum, odhaduji to tak kolem 3.1. Nejprve pod názvem Ranč zvoneček, poté Divoká voda a v roce 2012 se připojil název Stáje. Stáje Divoká voda (Stáje DV). Jinak co byhc si vytkla: No asi pravopis, ale vím že se to nezlepší ( v dohledné době). Každopádně tady čísla článků, kolik sme jich zatím vydala ( k 14.12.2012, 15.15 hodnin)
Prosinec 2011: 2
Leden 2012: 24
Únor 2O12: 33
Březen 2012: 54
Duben 2012: 25
Květen 2012: 56
Červen 2O12: 19+ 44
Červenec 2O12: 9+ 46
Srpen 2012: 42
Září 2012: 13
Říjen 2O12: 36
Listopad 2O12: 27
Prosinec 2O12: 14

Můj rančový rok podle měsíců:
Prosinec 2011: Vyšel první článek, byl to profilek Vikinga
Leden 2012: Hledaly se SR a uspořádala první soutěž (Červená)
Únor 2012: Udělal se dess a napsaly se první noviny
Březen 2012: Dlouho nebyli fotky, měla sem stracený kabel, začínám prahnout po Breyr
Duben 2012: Mám sešité koleno a poznala sme ten pocit když z krabice vybalíte svého prvního Breyera.
Květen 2O12: Další noví koníci Breyer tentokrát Stablemates
Červen 2O12: Na blog mi někdo psal divné věci (články) změnila sem heslo, ale o blog sem nakonec stejně přišla. Založila tento a začalo od znovu psát profilky koní
Červenec 2012: Prožila sme něco co byhc nevyměnila ani za všechny Breyery světa!
Srpen 2O12: Má rodina se stěhuje
Září 2012: Nová škola a ne zrovna moc času na internet
Říjen 2012: Zakládání kroniky stájí, papírové
Listopad 2012: Splácení starých dluhů (Koho se to týká ví)
Prosinec: Čekají mne první Vánoce s vámi, tedy s vašemi blogy :)

Co ještě dodat? Že se nehorázně těším na dlaší rok, těším s enejvíce na léto, chci vám slíbyt že neskončím, podstatě sme chtěla ksončit snad opravdu jen 1-2. Tento rok utekl opravdu rychle, pamatuju si zakládání prvního blogu a psaná článku a všeho, je to jako včera :)

Těším se na další rok s vámi a chci vám poděkovat za to že jste tak skvělá SR, mám vás ráda a těším se na další zážitky na blogu a hlavně na ty s mými modely :)
Franch

Pokračování knihy

16. prosince 2012 v 15:02 | Franch |  Novinky
Ahoj, dneska mám pro vás představení příběhové knihy.
název: Klára a Drobeček/Týna a Pony
spisovatel: Klára a Drobeček: Anne Bachnerová
Týna a Pony: Julia Boehme
nakladatelství: Fragment
cena nyní: kolem 150 Kč (zaokrouhleno)
moje cena: Zaokrouhleno na 130 korun
Ilustrace: Ilustrace vtéto knize, se objevují cca jedna na dvě stránky. Nakreslila je v obou edicích Heike Wiechmannová. Jsou pěkné. Moc se mi líbý styll jakým Heike kreslí koni hlavu :D
Počet stran: Približně kolem 130 stran (každá kniha jinak)
Seznam knih z edice Klára a Drobeček:
1- Poník tropí hlouposti
2- Poník hrdina
3- Začarovaný poník
4- Poník v nebezpečí
5- Poník na výletě
6- Poník a dvojčata
Seznam knih z edice Týna a Pony:
1- Nerozluční přátelé
2- Čtyřnohý zachránce
3- Rozpustilá opička
4- Poník k zulíbání
5- Nejchytřejší poník na světě
6- Loupež v safariparku
Můj názor ke knihám: Tyto knihy jsou stejné, děj obou edic se odehrává ve stejný čas a osoby se v nich prolínají je to jako číst dva příběhy najednou. Holky a i kluci kteří chodí jezdit do jezdeckého klubu za městem se schází u koní a dvou holek z party mladích jezdů popisují jejich zážitky právě tyto knihy. V Edici týna a Pony se Týna v knize baví normálně s Klárou, jako Klára v její edici (Klára a Drobeček). Obě zažijí dobrodružství u koní v jezdeckém klubu. Týna s Ponym možná trochu více akčnější, zato Kláry příběh se dotýká lásky jak koŇské tak trochu i té lidské. Knihy jsou napínavé a mě je vždy bavilo číst. Mám doma z obou edic 6 knih takže mám komplet jak edici Týna a Pony tak Klára a Drobeček. Každou z knížek sem přečetla nejméně 6 krát a nikdy mě to nepřestalo bavit.
Velikost knihy: Užší sešit velikosti A5
Jak sem ke knize přišla: Dvě první knihy z edice Klára a Drobeček sem si objedna v druhé třídě ve škole. Byly to díly Začarovaný poník a Poník v nebezpečí. Poté sem si kupovala díly další a další a nakonec se dostalo i na Týnu a Ponyho. Pamatuji si jak sem měla už všechny díly jen mi chyběl jeden jediný a to Poník tropí hlouposti (to je dobrý mi chyběl uplně první díl) z edice Klára a Drobeček. Byla sem nešťastná, ale jednou sme jí viděla a hned koupila a tak sem v 11 letech dozbíralal zdárně tyto dvě edice. Docela sme pospíchala jelikož kolem roku 2010 knížky renovovaly, tedy spíše jejich obal a mě se líbý více ten starý :) I když tolik se zase nezměnil :D Tyto dvě edice sem tedy sbírala od 8 do 11 let. Dnesk aje mám všechny v knihovně seřazené podle dílů, tak jak jdou za s sebou a převázané červenou stuškou dohromady, každou edici zvlášt. Sem ráda za to že mám konečně nějakou jednu celou edici knih nasbíranou :)))
Procentové hodnocení: 80%
Hodnocení knihy: 9.5/10
slovní hodnocení knihy: Podlemě kniha zaujme, je pravda že je pro čtenáře od 7 let a odpovídá tomu velikost písma, snad proto jedny z prvních knih které sem přečetla sama. Ale i teď když si je přečtu (je mi 13) tak mě ten příběh baví.
Lze sehnat: Ano, v knihkupectvích převážně poslední díly jsou hodně lehce sehnatelné s prvními už to je horší.
Tak toto další knížky toto bylo spíše představení edice knih nežli nějaké knížky s příběhěm. Příště vám napíši zase o knize. Ne příběhové bude to kniha:
Hovory s koněm
Prosím omluvte za pravopis
Franch

Bleskovečka

15. prosince 2012 v 15:31 | Franch |  bleskovky
Aoj, tak včera sme dorazily k mé babičce do Teplé. Zde jsme i bydleli jak já tohle město iluju a zima, zima je tu uplně kouzelná! Jak mnozí víte včera sem si koupila knížku. Dnes ráno sem jí začala číst a před pár minuty odčetla, opravdu mě to pohltilo, je to moc zajímavý příběh a rozhodně eho cena je vyžší jak těch 20 korun :) Ale asi si další knihy z této edice nebudu číst jelikož se mi zdají nezáživné. Koupila sme z téhle edice knihy tři pro mne Morová epidemie. Opravdu mě to vtáhlo do děje, a nechtěla byhc být jeho součástí. Prostě ale jiné příběhy se mi zdají že by mne nebavily. Když neberu v potaz Titanik, ten bohužel ale v knihkuoectví neměli. Dívka v knížce byla 1š let strá a v prubehu dějě měla narozeniny přeci jen kniha popisovala v deníku děj Londýna 1665-1666, ale to už zase píšu o něčem o čem psát mám asi na jiný blog, kerý rozhodně není založený. Ale aby vám to nebylo líto tak mám pro vás bleskovku. Na diplomkách asi nebudou bohužel koníci u babičky mám s sebou jen Týnu, musela sme se podívat jestly to je Týna nebo Jenyfer :) Byla by tam asi zimní krajina uvidím ještě :) Každopádně tady dole bleskovka (pro 3 lidičky s nejlepšími odpověďmi diplomek, ten bud dnes večer a nebo až bohužel po Vánocích :( )

Bleskovka:
1 Jak se jmenovala kniha kterou sem vám v minullých dnech představila?
2 Napiš alespoń jeden komentář k článku nad bleskovkou, i když to bude těšké jelikož je to o ničem :)
3 Co sem si přála k Vánocům od TH?
4 Kdy byl založen blog našich stájí? (Počítejte se srěhováním stránek na jinou http:// adresu :))
5 Máš raději Vánoce nebo letní prázdniny?
6 Odůvodni své rozhodnutí u otázky číslo 5

Toď vše tak ahoj
Franch

za 10 dní vánoc

14. prosince 2012 v 15:05 | Franch |  Novinky
Ahoj, tak dneska je konečně pátek. Za týden tohle dobou se už budeme radovat z první dárečků roku 2012, vlastně já už z druhých :) Já se na to moc těším. Ale aby to už bylo. Já totiž furt chodím a kupuji další a další dárky pro holky :D Dneska sem šla se podívat do jednoho z mích oblíbených obchodů :) Mají tam knihy a mají je levné je to super obchod! Naposledy sme si tam kupovala spěvník Wabiho Daňka za 19 korun! No prostě kdo by odolal. A dneks asem tma zase šla. Když sem viděla mou už dlouho vtouženou knihu za pouhou dvacku, bez jedné koruny tak sem jí hned musela mít :D Takže sme koupila za 100 korun 4 knihy a ještě mi vracely, opravdu tento obchod mám mocinky ráda! Když mě po škole nenajdete v kniovně tak sem v tomhle obchodě a nebo je odpoledka :( No nic prostě sme si koupila Morová epidemie super knížka určitě to bude :) AlespoŇ mám co číst na prázdniny. Markét a Anet (Spolužačky) těm sem také koupila knihu, ze stejné edice. Jmenuje se to Můj Příběh možná znáte. Markét dám asi Chudobinec a Anet Pompeje :) A u pokladny sme ještě koupila cesta zvěrolékaře pro spolužačku Lucii, která má ráda zvířata tak se jí to snad bude líbyt. No prostě další radost! :) Tak a jinak sem byla na našem balkoně nafotit jeden fotočlánek, hned teď ho jdu přednastavit a hlavně napsat. Jinak co mám na programu? Dneska chci stihnout přednastavit články alespoň na polovinu dalšího týdne, a zítra dorazím zbytek. Víte asi o té sázce kdo ne tak se to doče v záhlaví :)
Franch
Toto muj nákup :D :D A v pozadí komoda s modelama :D

Knihy 1

13. prosince 2012 v 15:24 | Franch |  Novinky
Ahoj,
tak co přejete si někdo k Vánocům knihu? Já ano, jednu o koních i když má knihovna sčítá přřesně 73 knih o koních. Ve třech ruzných jazycích. Chtěla byhc vám jich pár představit. Začnu už také přednastavovat články na Vánoce, rezpektive spíše na týden před Vánoci, jelikož sem dala s tátou sázku že nebuddu chodit na kompa, no o model koně to stojí za to ne?!? Tak prosím doufám že mě omluvíte z obíhání :) A budu se snažit opravdu nepodvádět, sice byhc mohla uplně vklidu v knihovně jednou místo čtení jít na internet, ale skrátka při téhle sázce opravdu podvádět nechci a taky se chci odnaučit tuhle mou závislost. Tak tohe bude první díl asi tu bode ještě pokračování na nějaký den v tom týdnu.


název: Péče o koně

spisovatel: Peter Brookensmith

nakladatelství: Svojtka&Co.

cena nyní: 250 korun (zaokrouhleno)

moje cena: 0 korun, mám jí z knihovny (dlouhý příběh toho vás ušetřím)

Ilustrace: Ilustrace v této knize se mi moc líbý, jsou pěkné a reálně. Ilustrace plemen opravdu stojí za to ať jsou černobílé ještě sem neviděla knihu, která by měla lepší ilustrace jako tato. Kdo odemne někdy dostal diplomek tak vý jak vypadají.

Počet stran: 196 (počítáno i s obalem a volnými stranami)

Co je napsáno o knize (vydavatelstvím): Praktická příručka o tom jak docílit, aby byl kůň spokojený, spolupracoval s vámi a abyste si ježdění na něm skutečně vychutnali.- Obsahuje rady o ustájení,krmivu a pastvinách, infotmace o povaze koně, o správné volbě koně a ježdění.- Obsahuje charakteristiky 50 nejpopulárnějších plemen celého světa.- Více než 120 názorných ilustrací.

Můj názor ke knize: Tato kniha s emi hodně líbý je rozddělena do 5 kapitol. Sport a volný čas která představuje závodní disciplýny, ale i popisuje vyjížďku s koněm v přírodě. Charakter koně tato kapitolapoukazuje na nejen řeč těla koně, ale i jak předejít zbytečnému plašení koně (př. balonky na dětském kočárku). Stáje, pastviny a krmení. V této kapitole je ustájení je tu nakresléna stáj i s vhodným rozvodem elektřiny. Také tu jsou informac o nemocech koní. Partneři : tato kapitola je věnována praktické části (ze sedlání, uzdění, čištění, přivádění koně z pastvi a ježdění) a nakonec tu je Volba koně. Popis plemene a jeho ilustrace. Na konci knihy je slovníček pojmů a samozřejmě rejstřík. Úvod asi se nebudete divit že je v této knize také :) Co?

Velikost knihy: Něco mezi A4 a A5.

Jak sem ke knize přišla: No tak byla sem v knihovně (v Teplé) V Teplé sme dříve bydleli a já byla jaksi hodně známé dítě, a všichni si to bohužel pamatují. Máme tam příbuzné takže tam furt jezdímě a abyhc pravdu řekla na hezčím místě sem nikdy nebydlela z měst je to to nejlepší v republice. A knihu dostala za vysvědčení :)) Sem ráda že jí mám i když musím přiznat že sme jí prolistovala pouze třikrát a to jen věci které mě v danu chvíly zajímaly :)

Procentové hodnocení: 87%

Hodnocení knihy: 8/10

slovní hodnocení knihy: Pro některé věkové kategorie je kniha nevhodná, ezajímavá a td. Ale starší jí ocení. Ocení jí hlavně ti kteří s koňmi už pár zkušeností mají. Většinou si nejezdci koupí raději fotografickou knížku, lae ti co už vý jak se na koně leze by si měly vystačit s ilustracemi :)

Lze sehnat: Nevím jak těžce je sehnatelná. Je z roku 2006. V knihkupectví sme jí ještě nikdy v životě neviděla. Ale přes internet by se určitě koupit dala.


Tak sem popis nakonec udělala uplně jinak myslím že ho nechám jen takto protože je dost dlouhý.
P.S.: Sorry za pravopisné chyby.

Jako další kniha bude následovat kniha příběhová :) Klára a Drobeček/Týna a Pony


Franch

Za 13 dní Vánoc

11. prosince 2012 v 17:51 | Franch |  Novinky
Ahoj, jak se máte a co děláte? Mi ve škole bude,e psát sloovou práci na dané témata na které sme si psaly dnes a včera přípravu. JE to na popis pracovního postupu, no budiž to by mohla být další 3 do sbírky (Sbírka- Slohové práce). Jinak teď pujdu nabít foták abyhc mohla pořídit někdy pár fotek. Dnes sem měla koncert v hudebce a tak jo šlo to :) Taky nemáme vubec žádnou výzdobu tak už mi to začaná lést na nervy že tu odma není nic co by mi připomínalo že je prosinec. Protože v pátek při zemáku, kouknu z okna a prej tvl ono sněží! Vždyť je říje!!! :D No asi sem byla už slušně mimo a neb. sklouzla sme pohledem z něčeho jiného na co sem sklouzla pohledem z něčeho na co smes e měli zřejmně dívat :P Tak možná nějaké to provizorní řešení svícnu by se nechalo. Ve škole se toho děje furt dost no nenudím se :) Ale to se tu rozepisovat nebudu, byla by z toho kniha a né článek a jinak bych chtěla poděkovat všem za vaše komenty oslední dobou mě hodně těší když mám pod článkem komenty nevím vůbec proč ale opravdu mám z toho radost a hend byhc chtěla každému k tomu něco napsat, ale to by by článek pod článkem jelkikož když se rozpíšu no nic. Jinak dneska oběhnu a pujdu psát knihu, nakonec je z toho krátká povídka. Taky sme se byla zaregistrovat v knihovně, jak já miluji knihy :) A jinak něco ke koníkům? Michael (Stáje SM) se stará o Valencia včera byl s ním venku a podvrklo s emu koleno :( Teď se pokouší jedit na Gymim uvidíme jak tohle dopadne. Takže vlastně v SM stájích není jedinej kůŇ na kterém by mohl Michael jezdit. Valencio má nohu, Gymy je pro Michaela docela nespolehlivý, pod sedlem jsou mu teprva 4 roky je krátce obsedlý a moc se na něm nejezdilo. A Beata ta se jen pase a pobíhá po výběhu, nikdo na ní nejezdí ani neví co to je mít na hřbetě sedlo.

Franch

za 14 dní vánoc

10. prosince 2012 v 17:41 | Franch |  Novinky
Ahoj, tak vzheledem k nadpisům ste si možná pomyslely že už se taky těším na vánoce. No abych pravdu řekla trochu ano od tý doby co sem s epřerazila o ten dárek :D :D Ale nadpisy jsou takové hlavně proto že nevím co napsat za nadpis a nechci datumovky. No jinak nevím co vám dnes napsat. Dneska mám na sebe docela slušnej vztek sic ejen chvíly ale mám! Nebudu se vypisovat proč no, ale každopádně se jeden z vás může spolehnout že se to dozvý pokud bude tedy chtít no. A jinak u nás konečně napadl sníh no on už tu byl ale dneska pořádně teda! Sem šla na autobus kolem takovýho baráku za kterým se chodí a byla sem první kdo tamtudy šel v tý haldě sněhu mi to podklouzávalo a šla sme doslova jako kdybych měla něco někde :) A po škole sme přepadly s kámoškami Graseva a Fífu a ty nás doslova zkoulovaly mě teda doslova aod písmene Grasev (jeden debil ze třídy). Ještě teď mám mokrý vlasy a to sem si včera mila hlavu! No nic tak ahoj a promine za krátký článeček, nakonec přidá malespoŇ fotenku mě a toh onej modílku na světě její jméno je: Kardinále XI Princess (Platinum) docela dlouho ale pro mne až moc dokonalé a jak se líbý vám?

za 15 dní Vánoc

9. prosince 2012 v 19:52 | Franch |  Novinky
Ahoj,
D neska sem spala a zdál se mi takovej blbej sen. Normálně s emi zdaj hodně často blbý ulítlý sny (třeba jako ten s krávou se sekáčkem na maso) ale tenhle? Se mi zdálo že sem byla na závodech koní a že sem vyhrála, což se asi stal zázrak, a hádejte na kom sem jela. Byla to Saphire! Má Traditional milovaná kobylka, skákaly jsme parkur juniorskej a byly první no prostě..... Blbost!!! A pak zazvonil budík. Já se probral a aříkám grrr jáchci ještě spát kašlu na to. Pak sem ho vylpla a vstala, ještě ovšem předtím věnovala dlouhý (3 minutový pohled) třem fotkám které mám z boku přimagnetované na topení :D Na jedné fotce je Beata (Má SM kobylka). Sem se teda zvedla a nasnídala a začala se oblíkat. No apk sem jela ke koním (táta byl tak odnej a odvezl mne). Doma mě měly za blázna když sem řekla že v neděli v devět ráno jdu ke koním. Ani mi nebyla zima. Byla sem tam jen já, Pája a ještě ta druhá holčina (teď mi vypadlo její jméno) ty tam chodí skoro furt amají tam i své koně. Bylo docela zbavné je poslouchat. Jely jsme spolu na jízdárnu (majitelka tam přišla jen na skok) já jela zase na Kalipse je docela fajn ale jak řekla majitelka je okopaná a proto když jí chci pobídnout tak jí mám jednu uvalit bičíkem. o dobře jak je libo a víte co? Ono by to možná šlo i lépe kdyby člověk věděl jak zařídit aby mi šla rychleji (vím že je chyba ve mne ale co.) Vrátila sem se asi v pul jednéj. Na koních o bylo super ale dost už od tohoto tématu. Odpoledne sem měla jít vyvenčit psa. Využila sme příležitosti a do kapsy si vzala Michaela, Kosambra a Gymiho. Sem si říkala že to zapojím do příběhu stájí že si Valencio udělal něco s nohou a Michael teď hledá důvěru v Gymim, aby mohl na někom jezdit. Jenomže zapnu foták a baterie je slabá. Věděla sme že tam je slabá baterie, ale myslela sem si že to ještě vydrží, no opak se stal skutečností. Doma mi ještě upadl Kosamber z ruky, protože do pokoje vtrhl muj užasný bratr a já sa lekla. A on má také lepenou nohu ale jenom malou část a není to ani poznat. A to se mu také rozlepilo takže nakonec budu leit dva koníky, no sem z toho teda uplně unešená :/ Nejdřív ale musím koupit lepidlo, snad tak uskutečním do konce týdne. Můžete si vybra jestli budete ten fotopříběh chtít s Gymim nebo Valenciem :) A jinak sem včera přestěhovala všechny koníky na tu malou komodu která pak z mého pokoje sejně půjde pryč. Původně tam byly jen Schleichové a jiní jim podobní ale teď sem tam naskládala i zbylých 10 breyerů (spíše 8 Valencio a Kosamber jsou na stole a čekají na slepení) a to jen protože sem neměla kam dát noty a flétny no, tak nevím zda to je dobré řešení, ale já budu doufat že mi rodiče už konečně koupí tu poličku na zeď a koníi se tam nastěhují. :) Tak ahoj
Franch

Skijoring set

8. prosince 2012 v 15:50 | Franch |  Novinky
Ahoj, dnes sem se rozhodla něco vyrobit. Původně to mělo jít do obchůdku a asi to tam možná i přidám. Řekněte mám to tam odat? Fotky jsou a rajčeti : http://franch.rajce.idnes.cz/skijoring_set/#
Doba výroby: od 10 hodin do půl 2 odpoledne (cc3,5 hodiny s přestávkou na oběd)
Jinak toto bude asi jako dárek v našich stájích pro asi Lenku no.
A fotopříběh bude muset počkat, jelikož nemám vteřinové lepidlo na slepení Valencia.
Tak zanechte koment na rajčeti jak se vám to líbý/nelíbý a ahoj
Franch