Leden 2013

soutěž

20. ledna 2013 v 18:24 | Franch |  soutěže
Ahoj, chtěla bych sem dát jednu malou upoutávku. S Koňou sme se rozhodly udělat virtuální show pro vaše koníky, byla bych ráda kdyby ste se přihlásily, nebo alespoŇ zvážily vaší učast. Pro více info klikněte na ikonku:
VSFC-Virtual Show For Collectors ! více --> klik na ikonku

Soutěžíme o hmotné ceny a vítěz dostane navíc i řekvapení, Jsou dvě kategorie, ale více už na vebu. Tady obrázek, které ceny vyhrajete z kategorie CM, to má nastarost Koňa můj přesný seznam ještě není znám :)

Ceny --> klik a zvětší se vám to :)

Franch

Ahoj v (stresovém) měsíci lednu

19. ledna 2013 v 19:31 | Franch |  Novinky
Ahoj, tak je víkend a já tu sem, už sem ráno oběhla vaše poslední nejnovější články, pokud měl někdo článek jako posslední o ničem (tedy oznámení či podobně) tak sem okomentovalal i jinačí článek. Jinak včera večer sem ještě napsala jeden profilek, určitě ste už vděli. Takto udělám profilky u všech lidí, takže menší rekonstrukce v seksci - lidé ve stájích DV. Tak to zabije ten týden, co sem budu chodit. Já tu třeba sem, ale nepíši a neobíhám. Když už sme na počítači tak tisku, píšu, skůládám nebo hraju noty :) K tomu si zapnu fejs, stejně po mě nikdy nikdo přes f. nic nechce a jeden člověk o kterého bych stála aby mi napsal nejvíce stejně nenapíše :( Takže....... Tohle období je jak koukám pro všechny sběratele strsové a náročné (ne pro všechny doslovně), ale i pro mě, upřím mi ta 5 denní pauza vždy pomáhá a já se na víkend vracím v síl psát články :) Tak nic, půjdu předělat ty profilky, zatím yahoj. Jenom krátké oznámko (o5) :( :/ :(

Margaret Javůrková

18. ledna 2013 v 17:45 | Franch |  Lidé ve stájích
jméno: Margaret
příjmení: Javůrková
Věk: 26 let
školy: ZŠ Liberec, Střední odborná škola taneční Praha, Vyší odborná škola taneční Brno
zaměstnání: Učitelka v pražské střední škole tance, zaměření: balet (1 a 2 ročník)
zájmy a koníčky: Balet a jezdectví
koně: Sapphire
jezdecké zaměření: Drezura stupně Z-S
něco o svém zaměstnání: Je učitelkou, která učí skupiny dívek baletu na škole kde ona sama studovala. Učí holky vě věku 15-17 let a to základním pozám při baletu a někdy má hodiny teorie. Skupinky jsou po 3-6 děvčatech, takže enchodí z práce uplně utahaná. Do Prahy dojíždí autobusem a jím se také vrací.
něco o svém životu s koňmi: Margaret už do mala jezdila na koních. Rozhodla si koupit koně pro sebe, jezdí drezuru, připadá jí to podobné tanci akorád že tančí kůň a ona jen splývá s jeho pohybem a vede ho. Sapphire se jí zdála jako dobrá volba pro své potřeby. Začala u ní jezdit jedna holčina která se jmenuje Viola, chodí také do SOŠT v Praze, tam se seznámily. Někdy když tedy nestíhá kvůly práci, tak za Sapphire zaskočí Viola.
Album (do alba se fotky průběžně přidávají): http://franch.rajce.idnes.cz/Margaret_Javurkova/#

Skijoring set

16. ledna 2013 v 18:40 | Franch
Skijorning set

Popis: Skijorning set je docela náročný na výrobu, je to piplačka. Samozřejmě otěže budete mít rovnější než jsou na obrázku :) Je to docela pracné, v závěru se mi to docela líbý, zvláště ty sněhuláky co tam jsou na zapínání. K setu patří: Lyže, uzdečka a set na tělo koně. V lyžích jezdkyně skvěle drží, jen jestli to chcete pro jezdkyni jené značky než schleich napište, mám Papo, Schleich a Bullyland, takže by to neměl být problém. Celý set je vlastně rozepínací a můžete ho rozložit na několik částí.
Cena: 12 korun
Velikost: Maxi, Normal, Arab, Pony (Možná)
Barva: Pouze tato
Dostupnost: Zatím neomezená


První tvorba noty

12. ledna 2013 v 12:16 | Franch |  Novinky
Ahoj, tak dneska možná hodně možná pujdu fotit, byl by to příběh s fotkami, jenom možná, odpoledne jdu poprvé na návštěvu k jedné mé kamarádce, tak držte palce at se dobře prezentuji, taky míváte někdy takový zvláštní pocit když k někomu jdete poprvé na návštěvu?! Jinak tady je ot video.
Noty: Já
Hudba: Můj brácha
Jsou to jednoduché noty psané pro mého bráchu.
Zatím to nemá název.

Děkuji za váš názor a berte prosím v potaz, že to jsou mé první noty a bratr to hraje po 23, jo počítalal sem to. A Bratrovi bude 9 let. :)

Poslední várka

11. ledna 2013 v 15:50 | Franch |  Dny ve stájích
Ahoj,
tak mám tu poslední část našich vánočních dárečku :) Tentokrát z mích nejoblíbenějších schleich koníich :D Jinak včera sme složila mou první malu zkladbičku nechěly by ste jí třeba sme dát video jak to hraju, Sem na t hrdá a nemám to komu zahrát. Do školy na to e moc stydím, doma to táta neocení brácha taktéž. Takže chěly by jste? Nechci vás do ničeho nutit :D
Tady už ale odkaz na fotky na rajčeti ( už poslední): http://franch.rajce.idnes.cz/Vanoce_u_schleich/#

Fotky nekoní

6. ledna 2013 v 17:30 | Franch |  Foto články
ahoj, dneska sem se dopoledne nudila tak sem vytvořila pár fotek, nekoňovin :) Tady odkaz:

přeji příjemné pokochaní, mne se fotky teda líbý MOC! :)
Jaký je váš názor?
Franch

Margaret a Sapphire

5. ledna 2013 v 11:48 | Franch |  Foto články
Ahoj,
tak zase po pár dnech píšu, asi ste is všimly že teď moc aktivní nejsem, nevím proč ale něják začíná ubívat s přibývajícím věkem čas na komp. Taky se někdy sme tam musím něco naučit a nebylo by možná šoatné mít někdy domací ukoly z domova :) Tak prosím berte to jako fakt, že budu obíhat a přidvat články, ale podle toho jak bude čas. nevím zda to mám vyhlásit jako pozastavení, já tu pořád vlastně budu, jenom né tolik, tak to nechám jak to je. Děkuji všem kteří to pochopí a nebudu mazat ze SR. Jinak aby tu nebyl dnes článek o ničem tak tady dávám další část vánočních dárku (Megan drezurní jezdkyně od BH) ale u nás se jmenuje Margaret. Tady už psaná část příběhu:

Margaret vystudovala ekonomku v Praze, už od mala měla ráda koně a od devíti let na nich jezdila. Dnes jí je 26 let, nemá přítele ani děti. Rozhodla se že si koupí svého koně, na ježdění. Margaret hedala na inzerátech až našla koníka , kterého prodávaly v Sobotce, to je kousek od nás pomyslela si , jelikož bydlí v jednom panelovém domě v kosmonosých. Jela se tam podívat. Koně samozřejmě koupila, je to holandský teplokrevník jménem Sapphire, obyčejný koník ne s zvláštním původem prostě koník, v dubnu jí bude 6 let. Margaret si kobylu odvezla do Kosmonos do starého statku, který také koupila za 200 tisíc, jelikož se opravdu rozpadal. Sapphire zatím bydlí v malé jízdárničce uprostřed areálu statku, ale až Margaret začne pořádně podnikat tak chystá statek opravit aby mohla mít i stání a třeba se tam i přestěhovat kdo ví to je ale vzdálená budoucnost. Dnes se byla za Sapphire podívat bylo to jedno z prvních setkání.

Odkaz na fotočást příběhu:

tak ahoj
Franch

Fotopříběh

2. ledna 2013 v 13:14 | Franch |  Foto články
Ahoj, tak dlouho sem tu nebyla a ani neobíhala. Dnes mne to ale opět chytlo a nafotila fotky s BH. Takže chtěla bych vám představit na fotkách nováčky, ale nejdříve jedna věc. U babičky sem měla s sebou foťák (jako vždy) a fotila sem mího bratra a malou sestřenku. Pak sem nechala sestřenku vyfotit pár fotek, tak že sem jí pomáhala foťák držet v ruce a ona jenom mačkala spoušť. No a pak sem se otočila a než sem si uvědomila že mi řekla že jde fotit jinam tak byla pryč i z foťákem. Samozřejmě jí upad dřív než sem mohla ho chytit. Prostě zapadl objektiv, strejdovy už se to prý stalo a vyndal ho. No prostě ten foťák fotí za co jsem vděčná bohu, ale jaksy kvalita a ostření už na tom není zdaleka nejlépe, tak prosím respektujte to a nekomentujte fotky, že jsou nezaistřené atd. Děkuji za pochopení :) Jinak začneme prvním příběhem a druhý pojedeme zítra jo?

začneme krátkou vsuvkou do děje a skončíme fotkami:

Viole je dnes 17 let. Její otec je bohatý obchodník, jeho firma prodává krabice, kdo by byl řekl že krabice dokaží vydělat velké prachy. Její matka pracuje ve zlatnictví. Viola má hodně ráda kon, často k nim jezdívala a jezdit docela umí.jezdila hodně často parkurové hobby soutěže, ale dnes už jí k tomu rodiče po jendom pádu jedné holky z jejího oddílu nechtějí pustit. Otec s Matkou se rozhodly že jí koupí koně. Ale ne žádného parkurovéhe. dnes ráno dostala jako dárek k narozeninám westernovou výstroj. Viola s rodiči téma vlastní kůň už probírala, ale čekala že jí rodiče koupí koně pro anglické ježdění. Viola vyhrabala své rajtky a šla na místo kde ve světě classic stájí je ohrada (Někdy vám tom ísto vyfotím, je to místo kde jsou všechny stáje vlastně to místo existuje hned několikrát, to podle počtu lidí /svět Mw stájí, svět Stájí DV (hlavní stáje schleich), svět stájí classic, svět stájí Traditional/

Jinak ruším noviny už se mi s tím nechce nějak moc psát. Místo toho bude na konci měsíce nějaká takovýhle fotopříběh s hodně fotkami a s půlkou psanou příběhem. Jinak Viola bude vystupovat i ve stájích u traditional koní, ale o tom až zítra :)

Jinak opožděně děkuji Rainbow za PFko :)

Franch