Březen 2013

Kadet

31. března 2013 v 13:19 | Franch |  Dny ve stájích
jo vím jsem hrozná, včera jsem o koníkovi sice napsala ale pak se mi schodil net. Grrr.... Takže to udělám znovu dneska jenom v rychlosti jelikož odjíždím.
Take představení formou rozhovoru.

otázka (ptá se nevim kdo XD)
odpověd (odpovídá Franciska Tea)

Jak se nový koník jmenuje?
Kadet

Jakého je plemene?
Smíšenina Quatera a Shagya araba

Má v předchůdcích tedy araby?
Ano, čistokrevné

Jak je koník starý?
21 let

Co tě vedlo ke koupi tohoto koně?
Koupila jsem ho za pár šupů u jedné majitelky koní. Už jí dosloužil v jezdeckém oddíle a tak ho prodávala na dožití.

Jaký má zdravotní stav?
Na jeho věk vypadá celkem dobře. Není vyloženě hubený, ale ani tlustý. Uveze určitě 60 kilového člověka. Má hezký kohoutek a záď, nohy mu také slouží. Není na tom sice třeba jako Kravata(která má sice ted pár kil navíc, ale je tu hodně aktivní, takže je v pořádku), ale není na tom hůže jak Dr.Q (kterému je teprve dvanáct let a má problémi se srdcem).

Bude se na něm jezdit?
Ano

Jaký styl ježdění ste zvolili?
Spíše občasné vyjížďky, hlavně bude dělat spíše společnost koním na hořejší pastvě, to se týká hlavně Šibalky, doufáme že by si mohli rozumět. Občas si na něho sedne asi malá Sára a může se jet ven. S Patem také zvážíme zdali, by na něm nemohl občas jezdit Filip, přeci jen už není žádný začátečník a tak by už nemusle furt jezdit jen tažáky.

Kde se ted kůň nachází?
Včera jsme ho přivezli, a nachala jsem ho vypuštěného na přední pastvině, kterou máme před vchodem do stájí zatím tam je sám. Ale dnes večer ho odvedem do jedné volné boxové stáje a v uterý, už půjde nahoru za koŇmi co teď jsou nahoře vypuštěni.

Bude si rozumět s kolektivem koní ve stájích?
Mě bude stačit když si bude rozumět s pár koŇmi co encháváme nahoře, tady dole totiž moc ani nebude. Ale doufám, že ho nebudou ostatní odstrkovat, je tu nejstarší kůň. Holky si myslí, že by si padl se Zorem (arabský hřebec u nás), ale to si nemyslím. Je pravda že v horním výběhu bude spíše převážně bohužel sám, jelikož hřebce mám dané tady dole, ale bude mít společnou jednu stranu hrazení s kobylama, takže by nemusel trpět samotou.


drezura závody

29. března 2013 v 19:05 | Franch |  Dny ve stájích
Ahoj, ještě před tím než začnu psát o závodech, tak bych chtěla veřejně poděkovat Jeife za úžasný jarní dess, který pro mne a mé stránky vytvořila. Děkuji ti moc :) Určitě doporučuji dessy od Jeife. Znám pár stránek, kterým by nový dess neuškodil, ba naopak prospěl. Dneska další fotogalerka pro koníka, tentokrát to je Kapesník. Nj, to ranní venčení psa s foťákem :D http://franch.rajce.idnes.cz/Kapesnik-_fotoalbum/# - jinak, do alb mam v

Drezurní závod- Stáj Sobotka- Jarní drezura v JK Sobotka, kategorie ST - 23.3.2013

Ráno přijel přepravník na koně, který sme si objednali. Franciska přišla do stájí ráno brzy s Patem. Kravatu měla, ve stáji, je to jeden z těch koní co mají svou stáj, kterou využívají. Kravatu vyčistili a přinesli výstroj, kterou měla Franciska danou v ochraném obalu na sedla. Kravatu zavedli do přepravního boxu a Pat jel s Franciskou v autě. Když dojeli na místo bylo 8 hodin, mají ještě dvě hodiny čas, Pat vyvedl Kravatu z přívěsu a uvázal jí nakrátko venku. Pak Franciska našla papíri s licencí a šla se zapsat. Pak si z druhý přihrádky v přepravníku, kde žádný kůň necestoval. Vynesly sedlo, uzdění a kybl s věcmi. Pat kobylu ještě vyčistil a poté se jelo opracovávat do pořadateli vyhrazeného prostoru. V 10:16 se z amplionu ozvalo: "Nyní je nařadě soutěžící číslo 3 Francie Tea a Kravata" Francie vjela s Kravatou do jízdárny, pozdrav a pak plnění úlohy. Bohužel jejich body nestačili na dobré umístění a dostali i jednou 0- cvik nebyl předveden, to když se měla dělat poloviční piruleta a Kravata odmítala. Franciska řekla, že moc dobré výsledky nečeká, Kravata nešla pořádně přilnutá a nebyla ani moc zahlavená, pohazovala jí prý hlavou. Jako, kdyby jí vadilo udidlo, nebo něco takového. Ale Franciska uznala, že to byla i její chyba, neměla tolik času jezdit s Kravatou a proto neměli tu dokonalou souhru. Po vyhlášení jsme se dozvěděli, že Kravata s Francii se umístili na 7 místě, celkem z 9 účastníků. "No musíme více trénovat, a taky zase po zimě co jsem moc na Kravatě nejezdila, musím začít pořádně jezdit, abychom v dalších soutěžích neztroskotali, ne že by na tom vyloženě záleželo, ale je hezké vidět, odměnu za vaší práci. Nejvíce mne štve, že to nebyl ani nejvyší kategorie, kterou sem s Kravatou jela a i vyhrála (TT)"

Malé foto:


Jinak mám nového koníka o něm až zítra :D

Od Jeife

28. března 2013 v 21:21 | Franch |  Diplomky pro mě
Dostali jsme hromadný diplomek z NEJrancherka roku 2013. Děkuji a gratuluji holkám předmnou i zamnou! :D
Zdroj: po kliknutí na obrázek

Fotky- Bojar

28. března 2013 v 14:54 | Franch |  Novinky
Ahoj, v posledních dnech jsem tu nebyla a nebo jsem se věnovala mému druhému blogu. Jinak chci upozornit, že pokud vás oběhnu jako Franch nebo Franch99 tak v tom enhledejte vědu, snažím se to překlikávat, ale ne vždy si vzpomenu :)
Byla jsem v pompu, tak konečně tam mají nějaké novinky, moc dlouho jsem se ale nezdržela ale všimla jsem si jenom haflingerky, hříbat, appaloosa hřebce a andalusana. škoda že neměli tinkery, ráda bych si je koupila :) Nového koníka zatím nějak bohužel nechystám. Dnes jsem byla fotit pár fotek pro Bojara, do profilu, pomalu překopávám všechny profily. Tady odkaz: http://franch.rajce.idnes.cz/Bojar-_fotoalbum/
Jinak pokud někoho bavilo číst mé názory k tématům týdne tak: http://franch99.blog.cz/
Jinak už nevím co bych vám psala, dneska jen informačně ale zítra zpravodaj ze závodů, které jela Franciska s Kravatou. Tak zatím Franch
Koníci v měsíc starém novém domově- poličce :D

být či nebýt

21. března 2013 v 15:58 | Franch |  Novinky
Ahoj, já vím dlouho tu nic nebylo, ani jsem moc neobíhala- spíše jen namátkově, jsem zašla tam kde jsem čekala nový článek a také zajimavý. Teď mě tak napadá, že bych si chtěla psát blog na články o tématech, nevím proč ale nějak mě přestalo lákat psát o modelech. Chtěla bych psát o životě z pohledu 14 leté holky a tak... Moc mě to láká akorád přemýšlím zda být či nebýt :) To je oč tu běží... Nevím zda mě to opravdu chytne anebo to je jenom jakýsi ulet, takže tu jsou asi tak tyto možnosti:
- psát na tento blog jinou tématiku
- založit nový blog
- vést dva blogy

Všechno má svá pro a proti:
- Když bych sem začla ppsát spíše o něčem jiném než o modelech, tak mě sežerete proč sem píšu tyhle nesmysli a proč tedy mám e-ranch
- Právě nevím zda mě to natolik chytne, abych tento blog rušila
- Nevím zda bych to ustála.

O některých z vás vím, že by třeba i o moje články stáli, ale u některých lidí...
Tak co si myslíte vy? Já se docela přikláním k poslednímu návrhu, zkusím vést dva blogy s tím že pro tento dál platí: Ve všední dny pozastavení, ale má cenu mít pozastavený blog? Jaký je váš názor?
Franch

Proč já?!? Jsem tak hrozně nespolehlivej člověkk

17. března 2013 v 9:08 | Franch |  Novinky
Achjo, jsem na sebe opravdu naštvaná. Proč?
- za prvý: slíbyla jsem fotky do nej rančerka roku pro Jeife, dneska ráno asi pul hodiny před tím než píšu tohle si vzpomenu sakra ona už je neděle. Tak fotku sem přidám pod článek, i když už se zučastnit nemohu.
- za druhý: slíbyla jsem že dodělám včera večer hodnocení vsfc
- za třetí: tohle všechno jen proto že: skype s nej kámoškou, chat s nej kámošem, přepisování kontaktů do novýho mobilu.
Achjo jsem na sebe opravdu naštvaná :(
Tak já ted jdu dodělat to co jsem nezvládla včera.
Obrázek má znázornovat: Není doporučeno jezdit na koni z hospody- mohlo by se stát, že budete mít vidiny a uvidíte nadpřirozené bytosti :D
Tak jak se vám fotka líbý? Je škoda že jsem to nestihla, ale na to jsem měla mislet o 9 hodin dřív :(
Franch

105 dní do 30.6.2013 - divný nadpis, ale já fakt nevím jaký jiný :D

16. března 2013 v 18:47 | Franch |  Novinky
Někdy mi příjde, že sem píšu ty články už opravdu jenom pro: Kiiki, Jaife, Stelu a Rainbow a Anču, nikdo jiný sem v poslední odbě nechodí. Chtěla bych se zeptat. Je tu někdo kdo by mi udělal dess na celé jaro? Napište pod článek já se vám ozvu. A jinak sháním alespon jedno nebo dvě nová SR, které by sem občas zašli - mě už to taky nebaví, obíhat a článeken nalést, až na každém 5 blogu :( Nevím co se stalo, teď mi nepříjde, že by bylo zkoušecí období, nebo období super nabité písemkami. Ale co nadělám, doufám že ta nechut se ke mě nepřenese přes počítač :D :D Přidávám jedno další video - aneb ukázka otho jak mi občas hrabe :D
http://www.youtube.com/watch?v=bJJNRFyQ4co - snad vám to půjde :D :D
Franch

videjko

15. března 2013 v 19:06 | Franch |  Foto články
Brý večer, dneska furt přidávám články, no přidávala bych ale už ted vím, že zbytečně jelikož si to zase přečtou tři lidi. Tak ale pro ti tři lidi tu mám dnes jako třetí článek video, můžete mrknout :) toto dnes už uplně poslední příspěvěk, tak ahoj Franch

Tvrdohlaví poníci- nazdařený trénink, bez sedel

15. března 2013 v 13:16 | Franch |  Tréninky
Ahoj, tady máte menší fotopříběh a pokud by se vám ještě chtělo číst tak je tu z rána článek na téma týdne Mrkající
http://franch.rajce.idnes.cz/Ponici# - Aneb jak to dopadá když Květa se Sárou mají jít jezdit poníky, které jim řeknou a jsou líné si je nasedlat.
Franch

Místo kde chci žít

15. března 2013 v 12:20 | Franch |  Články k tématům týdne
Téma týdne: 11.3 - 17.3.2013
Téma: Místo kde chci žít
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toto téma mě docela nutilo se zamyslet, ale na konec nedojdu k žádnému pořádnému závěru. Takže tady moje úvaha o místě kde chci žít:

Někdo by čekal, že se začnu rozepisovat s popisem baráku a stájí a nevím čeho, ale ten kdo mě zná lépe ví, že ne. Vlastně když, už jsme u těch stájí tak ani nechci mít stáje. Mě stačí obyčejný domeček nebo byt. Ono ostatně, kdybych téma týdne tak trochu upravi na: Místo kde chci JEDNOU žít, tak bych byla nucena napsat, že člověk si nemůže vybýrat. To prostě nejde, nemůžete si vybýrat, kde chcete bydlet - tedy nepočítaně některé zbohatlíky, kteří nepracují. Bydlíte tam kde maté práci, alespoň tedy poblíž, své práce. A kde vám postavý zrovna vaší fabriku, obchod, kancelář, nebo nevím co si nevyberete. Ale teď zpátky k tématu týdne: Místo kde chci žít. Působí to na mě realisticky, takže myslím, že to je myšleno: Zrovna teď kde bych chtěla žít. No tak rozhodně pod střechou ne někde venku pod mostem :D Ale když už jseme u toho mostu, tak v Mostě bych bydlet chtěla. Ano, to by mi stačilo. V Mostě! Tak nádherné místo, fajn ne že by tam bylo zrovna něják pěkně, ale co? Možná těm, kteří mě znají tak ví proč Most! Nebo alespoň tuší :) Koneckonců ono místo, kde bych chtěla bydlet je hlavně o lidech. Zrovna ten případ s Mostem :D :D Kde bych chtěla žít do budoucna? Mě je to celkově vlastně jedno, hlavně bych chtěla žít s mojimi nejbližšími: Manželem/přítelem (snad nějakého budu mít), a dcerou/synem (možná později, když by byl ten přítel...). Rozhodně bych se nechtěla mačkat v nějakém malém bytečku, s výhledem na dálnici, nebo hůř na fabriku, nebo smetiště. Na nějakém sídlišti, dál od hlavní silnice mi to příjde mnohem přijatelnější. Jestli byt či dům (to je oč tu běží... :D), tak to mi je upřímě jedno. Hlavní je, aby tam byla práce, aby se na místě moje rodina dokázala usadit a uživit a dále se rozrůstat. K tomu by mi asi garsonka, v paneláku na venkově moc nepomohla.
Franch

ZDROJ: Orázky GOOGLE


Fotky Kosamber + Bonus

14. března 2013 v 11:48 | Franch |  Foto články
Ahoj, tohle jsem přednastavila z rána. Takže nafotila jsem pro vás několik fotek, pod článkem najdete pár Kosambera. No jinak jak mi je? No jak se to vezme docela dobře. Jediné co mě trochu štve je, že jsem od Mazla pro Drako.5 koupila koně - Drako si ho sama vybrala, já ho zaplatila a Mazel m inapsala po vánocích, že peníze došli a že ho pošle. ale už ani jedna z holek se mi neozvala zda koník došel - Drako.5 a nebo zda ho už poslala - Mazel. Nemyslím si ani o jedné z holek nic špatného to ne. Jenom jsem docela zklamaná že pokud už koník došel- jakože měl dojít už dááávno do stájích k Drako.5 tak, že se mi jeho nová majitelka neozvala. Mazlovi jsem napsala na fb, ale odpovědi se asi nedočkám. Prosím nevíte někdo co se stalo? Neferit si od Mazla také objednávala koníky a došli jí v pořádku, tak proč by nedošli Drako? Nechtěla bych být ta která neplní své sliby. Doufám že se to něják vyřeší.

Tady vám představuji CM Kosamber. Je to Fantasy kůň. Přemýšlím zda mu ještě třpitivím lakem nemám udělat menší čárky po těle, ale asi ne. Tak tady už pár fotek:

A pozor bonus, toto je koník, kterého máte šanci vyhrát ve vsfc. Mě se tedy hodně líbý! Budu závidět tomu kdo ho získá!
Franch

pro Sisul a Jeife

14. března 2013 v 10:23 | franch |  soutěže
Ahoj, dneska ještě než začnu psát o tématu týdne- to až ale večer, tak odpovím na jeden komentář:
Jeife: Díky za odpověď. Jestli bys koníky nafotila, jinak fotí se v fotoatelier, takže ti postačí doma deka- ukázky fotoateliérů zda až na konci článku Klidně máš času dost, jenom napoš zda fotky pošleš a mi natebe počkáme.
Sisul: Ano tvoje fotky už mám zaznamenané a přihlášená jsi, počítáme s tebou :)

vsfc

13. března 2013 v 17:56 | Franch |  soutěže
Ahoj, tak mail jsem se na Týnu and horses nedozvěděla. Chtěla jsem ho vědět, protože s Koňou pořádáme sutěž, už pěkně dlouho. Nechcete se ještě někdo přihlásit? V krátkosti vám jí popíšu:
- vezmete foták a vyfotíte koně z 8 stran podle zadání
- můžete přihlásit až 3 koně do kategorie Of
- můžete přihlásit až 3 koně do kategorie CM a tím zvíšit svou šanci na výhru
- jakýkoliv značky modelů- klidně i china
- přihlášky na: stajedivokavoda@email.cz
- ceny: věci na modely schleich- možná i na velikosti koní Breyer- hlavní cena pro totálního vítěze - Krásný Breyer MW koník
- více se dozvíte na: http://franch.blog.cz
- byly bychom moc rádi ještě alespoň za 3 učastníky/učastnice

Toto jen zase informačně, od zítřka už frčím normálně čláky. A jinak dovolte mi pár reakcí na vaše komentáře:
ranch-comet: Ani se ti nedivím, žes to nepochopila :D
Jeife: Fotky dodám do konce týdne, můžou na fotce být Breyer? Určitě ostatní také fotky pošlou. Však já se na ten tábor taky těším :)
Schleichovka: No já jsem se na to popravdě vybodla :) Nejprv měl plastoví to vrzalo, pak měl takový zelený to zase vrzalo a tohle už nevrže tak dobrý, běhá, nevšimla jsem si že by mu propadávali nohy, a vzhledem k tomu že Lacky (ten křeček) je už starej tak už toho také moc nenaběhá no.

Děkuji za vaše komenty Mrkající

12.3. 2013- docela pěkný datum jen ze 4 číslic :D

12. března 2013 v 15:08 | Franch |  Novinky
Ahoj, doufám že jste si nemysleli, že jsem zkončila. To ne, to nikdy! Akorád mám těď nejistotu, bordel ve svích přátelských vztazícha vůbec, ne moje výlevy tu stejně nikoho nezajimají. Téma týdne jak koukám je: "Místo kde chci žít" trochu mě zklamalo, ale dobře napíšu článek, ale zítra. Tento víkend mám prázdniny, nojo poslední v republice, ale máme, příští rok je budeme mít jako první což mě docela dost štve, mě to takhle docela vyhovovalo ,ale zachvíli bude volno Velikonoční a pak asi jeden nebo dva stáťáky a nakonec to vyvrcholí Letními prázdninami, ach jak já se těším na tábor, no vlastně popravdě? Ani nevím zda se tam těším, teď když taková nejistota... Ale ne nic slýbyla jsem, že si mé výlevy srdce nechám pro svůj deník a to také raději udělám. Dnes jsem byla nafotit fotky k Jeife, ale ještě nevím zda je pošlu, možná spíš přefotím. Mám pro vás také fotky Kosambera -fantasy kůň, ale to aý někdy příště. Jinak teď půjdu oběhnout, k pár z vás jsem zašla i o víkendu, kdy jsem nepsala články, ale to nic nevadí. Jinak bych prosila máte někdo mail na týnu and horses? Moc by se mi hodil. Děkuji :)
Franch
P.S.: Omlouvám se jen za informační článek, ve kterém chybý informace :/

Stejně si to skoro nikdo nepřečte (až na vyjímky :))

7. března 2013 v 16:46 | Franch |  Novinky
ahoj, ne já to prostě musím napsat. Říkala jsem si, že tento článe nenapíši, ale nevím proč ale potřebuji se vypsat. Povšimla jsem si, klesajícího počtu komentářů, dříve (ještě před vánoci) jsem měla u článku kolem 6-10 komentů. A teď? Jsem ráda za 3 komentáře. Zajimavé je, že pokud tu je něco méně hodnotného (třeba jenom fotky), tak mám mnohem víc komentářů, než u článku, tipu příběhu co se děje ve stájích. Tak já budu psát jenom krátké články a dávat sem jenom fotky, když o texty nestojíte. Asi to je jenom nějaký můj vípadek. Asi jsem blbá, když vím že půlka mích SR má pozasavína a vůbc, že tu nejsou a proč to píšu?!? Ani sama nevím! Radši nic řekla jsem si že to dopisovat nehodlám! Radši, ještě se tu rozhádáme!!! Kdyžtak se nevyjadřujte, mazat se mi to nechce, to bych to pak psala znovu, znám se! :)
Dneska asi žádný další článk nebude. Možná ale ano, ještě uvidím tak ahoj
Franch

Deprese

6. března 2013 v 20:55 | Franch |  Články k tématům týdne
Téma týdne: 4.3.- 10.3. 2013
Téma: DEPRESE
______________________________________________________________________________________
Tohle téma mě docela dsot zarazilo, nevěděla jsem co k tomu napsat, ale nakonec jsem se rozhodla sesmolit nějaký článeček, právě o depresi.

Já osobně se v depresi neutápím, doufám že vy a lidé ve vašem okolí, taktéž minimálně. Co to vlastně deprese je? Pro mě to znamená pocit ve kterém se chováme jinak než obvykle, a ot vede někdy ke špatnému jednání/činům, kterých následně litujeme. Co nás do deprese přivádí? Nevím, většinu viny bych, ale stejně svedla na lásku. to slovo na 5 písmen má takovou moc, až se mi to přestává líbyt. Také to může být práce, přísun peněz a vůbec životní podmínky/ situace toho člověka. člověk v depresi může dělat různé, na jeho normální povahu, podivné věci. Například mže kopat do odpadkovích košů na ulici a já envím co. Pak celý dny vysedávat u počítače, nebo na jendom místě a čumět do blba. člověk v depresi se na vás rychle utrhne i když se ho zeptáte jeslti nechce jenom čaj, může začít vyšilovat když se zeptáte co se stalo a vůbec mívá sklony k hádkám, nebo se s vámi v horším případě nebude ani bavit. Nebo bude tak smutná, že vám všechno vyklopí a probrečí, několik hodin a haldu kapesníků. Jak se z deprese dostat? No to nevím, to hledejte pomoc jinde. Rozhodně by mohlo pomoci si o tom promluvit i třeba se zvířetem, nebo mluvit k modelu. Tuhle jsem vyprávěla Kravatě, celý můj a jeho příběh a brečela u toho jako malý dítě, potřebovala jsem se vymluvit a Kravata mi naslouchala, až do konce.
Nebo, když mi bylo fakt na nic, taktéž z té jedné osoby, která mi komplikuje poslední skoro dva roky život, tak jsem šla, chodila jsem hodně dlouho po městě a pak zamířila za něj, tam bylo pole a já se rozběhla při pohledu na tu otevřenou krajinu. Běžla jsem hodně rychle až do středu pole, tam jsem zastavila a z poslední síly zažvala to co jsem měla na srdci, myslím, že to bylo buď Miluji tě a nebo Proč já, spíše věřím v druhou verzy :D A když sprintujete a pak ještě z plných plic po vašem sprintu zažvete co nejvíc nahlas, že až ptáci vzlétají tak padnete uplně vysíleni na zem, do hlíny/trávy nebo kde budete, ale bude vám tak dobře, ten nepopsatelný pocit, vám dodá sílu se pochvíli zvednout a domů se vrátit s úsměvem na tváři. Co bych ještě měla psát? Napadá mě spousty věcí. Ale tady to zakotvím a proč? Protože si to stejně přečte opět jenom 3 lidí, tak proč se tu s tím psát?!?

od Stely

6. března 2013 v 14:09 | Franch |  Diplomky pro mě
Děkuji Stele za pěkný diplomek, dlouho jsem nějaký nedostala :) Dneska mám odpoledku tak nevím, jestli napíšu článek, tohle je přednastavneé ze včerejška :)

5.Března 2013

5. března 2013 v 17:43 | Franch |  Dny ve stájích
Ahoj, dnes jsem pro vás přichystala malé povídání ze stájích. Aby to tu nebylo zase jenom info a články k tématům týdně, popřípadě fotky :D no jenom doufám, že si to alespoň někdo přečtete.

V poslední době, se ve stájích nedělo nic převratného. Byl tu kovář, takže docházelo celý minulý týden k velkým přesuným, témě po celé obci. Převáděli jsme koně z pastvi do stájí a pak zase zpět. Na pastvinách odlehlých od stájí, jsou koně na kterých se teď jezdit moc nebude a nebo už ti starší, ale ty tu zatím moc nemáme. K dnešnímu dni by tam měla být Šibalka-Pat s ní tolik zase nepracuje, Ica-čeká hříbátko, Sunny Day-Franciska s ním prý začne pracovat až na konci dubna, Sugest, Princ, Mafie, Wild a Fám-Když se na něm jezdí, tak si pro ně dojdeme nahoru, Kapesník - malý pony na kterém se nejezdí. To by mělo být všechno, naplno Franciska začala pracovat se svými koňmi, které připravuje na sezonu. A to Kravatu a Tomíka. Pat jezdí na od podzimu obsedlích kobylkách Karamelce a Týně. Holky (Sára a Květa) jezdí na Šrekovi, Valkýrii a Janyfer. A na tažáky sedá pravidelně Filip. Sezona už startuje a mi jsme se přihlásili hned do dvou závodů, jsme zvědaví jak dopadneme, zatím se zaregistrovala do Jarní stuhy a do Jarního Vulkánu pouze Franciska s Kravatou, ale očekáváme i od ostatních účast v nějaké soutěži. Statek na kterém jsme se ubytovali a pastviny na kterých máme koně, yly hrozně drahé. Proto Pat a Lenka si pomalu začli hledat zaměstnání. Franciska se k tomuto kroku zatím moc nemá. Pat příští pondělí má jít na pracovní pohovor do škodovky, tak držme palce. Musí si koupit nějaké sako, takže se chystá jet nakoupit. Lenka si zatím nějaké dobré zaměstnání nenašla. Do stájích chystáme přes léto, opravit poškozenou omýtku, statek je už dost starý a poškozený. Franciska se s Patem hádají o barvě :)

Přikládám fotku, aby tento článek nebyl tak pustý, jen souhra písmenek, kdo uhodne jaký koník (jak se jmenuje) na ní je?

novinky

4. března 2013 v 16:44 | Franch |  Novinky
Ahoj, tak dneska bylo opravdu krásně. Šla jsem fotit, na tenysovích kurtech ještě naštěstí nikdo nehraje, takže jsem měla dost času a nikdo se n mě nedíval, ale to jenom když nebudu počítat stromky které tam kolem toho místa, přímo uprostřed sídliště, rostou, tak ještě neměli listy a pár lidí si o mě muselo myslet, že jsem nějaký feťák :D Nu což ať si myslí. Přihlásila jsem se do dvou soutěží, tou první je Jarní vulkán u KKiki.frís (http://ranchcernymustang.blog.cz/) a druhou nám všem dobře známá Jarní stuha u hanicka.konicek Moje fotky sice stojí za nic, ale já se hlavně chci zapojit nějak aktivně mezi sběratelskou komunitu a nejen mím blogem, který ssi čte asi kolem 5 lidí :) Původně jsem měla do Jarního vulkánu v plánu přihlásit tři koně (Kravatu, Šreka a Tomíka) nakonec, když jsem ale dnes šla fotit, tak jsem zjistila, že mám málo baterie, takže nakonec jsem přihlásila jenom Kravatu, dlouho jsem jí ani nefotila, ale alespoň někdo její fotky uvidí :) Já jí miluju je nádherná! Můj nejmilejší schleich no Smějící se. Kravatu mám přihlášenou i v Jarní stuze, kdo by se chtěl podívat na fota, tak má smůlu, až vám je ukáží holky, na svích blozích :) Na rajčeti jsem alba zamkla, ne že bych vám to nechtěla ukázat, ale podle mě bychom neměli vidět fotky konkurence, dříve než na bitevním poli, to bychom s epak mohli rovnou fotit stylem: "Ale jo, sice nic moc, ale mám ot lepší než Franch, která tam poslala včera fotky." Jako proti tomu jsem jasný odpůrce, takže proto hesla. Sice mé fotky stojí za rd, ale což :D Těšila jsem se jaké bude téma týdne, ale téma deprese mě moc nepodnítilo k psaní článku, napíšu ho, ale až ke konci týdne. Ještě poslední novinkou je, že budu mít nového koníka do sbýrky. Bude to CM SM od Naervon. Prošel rukama dost sběratelů, až zkončí u mě :D Koupím ho od Neferit, ta ho má od Mazla, Mazel od Nae a nechci ani vědět kdo ho měl před Naervon. Jmenuje se Eco a možná ho někteří znáte. Dostane se k nám, ale až možná nanejvíš o jerních prázdninách :) Tady zatím jeho dvě malé fotky (První Mazlovo, druhá Neferit):

Za březnovou bleskovku

3. března 2013 v 14:42 | Franch |  diplomky pro vás
Ahoj, tak mám tu pro vás diplomky za bleskovku, nejlépe to měla asi Jeife, ale uvidíte sami, níže. Jinak diplomky jsou podle mě jedny z nejlepších co jsem kdy udělala, můžete si je klidně okopírovat (jen pokud chcete). Tak zatím ahoj


VYHODNOCENÍ BŘEZNOVÉ BLESKOVKY:JEIFE:
1 ukol: 5 bodů
2 ukol: Ano relativně správně, zvířata se ale v minulosti vyráběla takže 1.5
3 ukol: 10 bodů
4 ukol: 10 bodů
5 ukol: 10 bodů
6 ukol: 8 bodů
Bonus: 10 bodů

KAMI:
1 ukol: 5 bodů
2 ukol: Správně 3 body
3 ukol: Malá chyba koník číslo 3 je Collecta akoník číslo 5 je Safari (D2, E5 - D5, E2), takže: 6 bodů
4 ukol: 10 bodů
5 ukol: 10 bodů
6 ukol: 8 bodů
Bonus: 10 bodů

SISUL:
1 ukol: 5 bodů
2 ukol: 3 body
3 ukol: stejná chyba jako Kami, (2.D ;5.E - 5D, 2E), takže 6 bodů
4 ukol: 6 bodů: koník číslo 5 je Classic a koník číslo 3 je Paddock Pals ( 3.C; 5.E - 3E, 5C)
5 ukol: 10 bodů
6 ukol: 8 bodů
Bonus: 10 bodů

RANCH WHITE ROSE:
1 ukol: 5 bodů
2 ukol: 3 body
3 ukol: (2D- 2E) druhý koník je collecta, ne safari. 8 bodů
4 ukol: (BD, 3C, 5E - 2D 3 E, 5C), za 4 body
5 ukol: 10 bodů
6 ukol: 8 bodů
Bonus: 10 bodů

LENUŠKA:
1 ukol: 5 bodů
2 ukol: 3 body
3 ukol: stejná chyba jako u Kami a Sisul ( 2D , 5E - 2E, 5D), 6 bodů
4 ukol: (3C, 5E - 3E, 5C), 6 bodů
5 ukol: 10 bodů
6 ukol: 8 bodů
Bonus: 10 bodů

Vyhodnocení:
JEIFE: 54,5 bodů
KAMI: 52 bodů
SISUL: 48 bodů
RANCH WHITE ROSE: 48
LENUŠKA: 48

Diplomky: